5 funkcji iPhone’a, o których nie miałeś pojęcia

Każda aktualizacja systemu iOS przynosi ze sobą nowe funkcje. Zobaczcie kilka udogodnień, które mogliście pominąć w iOS-ie 7.

ukryte funkcje w iOS 7

Już w pierwszej połowie marca spodziewamy się kolejnej aktualizacji do systemu mobilnego Apple’a. Pojawiają się głosy w sieci, że możemy się spodziewać aktualizacji do iOS 7.1 już w tym tygodniu, wraz z prezentacją iOS in the Car. Oprócz poprawek błędów, stabilności i optymalizacji systemu, Apple zawsze dodaje ciekawe funkcje, które niekoniecznie są komunikowane i trzeba do nich dotrzeć. Z pewnością jest wiele funkcji, o których nie mieliście pojęcia, a mogą ułatwić Wam korzystanie z iPhone’a.

Poniżej 5 funkcji iOS 7, o których mogliście nie wiedzieć.

1. Sterowanie ruchami głowy

iPhone jest smartfonem, ale może być jeszcze mądrzejszy niż kiedykolwiek myślałeś. Istnieje wbudowana opcja specjalnego sterowania, która pozwala ruchem głowy wykonywać różne funkcje w iPhone’ie. Funkcja dostępna jest w Ustawieniach  > Ogólne > Dostępność > Sterowanie przełącznikami.

Możesz ustawić własne polecenia w sekcji Przełączniki. Można na przykład zaprogramować włączanie się przycisku Home jeśli przechylimy głowę w lewo lub w prawo. Te usprawnienia są wbudowane w telefonie, aby ułatwić korzystanie z telefonu niepełnosprawnym, ale mogą być również przydatne do sterowania urządzeniem, gdy mamy zajęte ręce, chociażby przygotowywaniem kolacji.

2. Cofanie potrząsając telefonem

Szybko naciskając literki na malutkim ekranie bardzo łatwo popełnić literówki lub wkleić tekst ze schowka. Zamiast wysyłać wiadomości z masą błędów, wystarczy po prostu potrząsnąć iPhone’em, a pokaże się monit o cofnięciu wpisywania. Można cofnąć wpisany tekst, anulować, albo kontynuować.  Że ruch Pojawi się monit, aby cofnąć wpisywanie lub anulować i kontynuować. Jest to bardzo prosta czynność, która może być bardzo przydatna i przyspieszająca korzystanie z telefonu.

3. Seryjne robienie zdjęć

Robiąc zdjęcia telefonem chcemy uchwycić chwile, które mogą się nie powtórzyć. Aby zwiększyć szansę na zrobienie zdjęcia w najbardziej pożądanym momencie, wystarczy skorzystać z funkcji zdjęć seryjnych w iPhone’ie.

Zwykle, gdy robisz zdjęcie po prostu naciskasz przycisk na ekranie przechwytywania, który robi tylko jedno zdjęcie, ale jeśli przytrzymasz wciśnięty przycisk, automatycznie uaktywni się tryb zdjęć seryjnych. Dzięki skorzystanie z trybu zdjęć seryjnych, telefon uchwycić mnóstwo zdjęć w krótkim odstępie czasu, i zapisze je w galerii telefonu. Robienie zdjęć w ten sposób zapewnia, że spośród wielu ujęć wybierzesz to najlepsze.

4. Przypomnienia na podstawie lokalizacji

Czy kiedykolwiek wróciłeś do domu i uświadomiłeś sobie, że zapomniałeś wybrać coś ze sklepu? Wierzcie lub nie, iPhone może pomóc połączyć przypomnienia wiążąc je z lokalizacją – jest to jedna z najbardziej niewykorzystanych funkcji iPhone’a.

Wszystko, co musisz zrobić, to ustawić przypomnienie, co trwa tylko kilka sekund – a następnie wybrać ikonę informacji, która pojawi się przy przypomnieniu. Z tego menu można włączyć funkcję lokalizacji, która będzie korzystać z modułu GPS iPhone’a, aby powiadomić Cię o tym przypomnieniu, kiedy tylko pojawisz się lub opuścisz określoną lokalizację. To jak osobisty asystent, który jest z Tobą cały czas!

5. Blokowanie niechcianych rozmówców

Zdarzyło Ci się być nękanym przez niechcianych telemarketerów, albo „życzliwego” znajomego o każdej porze dnia i nocy? Można łatwo zablokować denerwujące nas kontakty w ustawieniach iPhone’a.

Wystarczy wejść do menu z ustawieniami telefonu i dodać niechciane numery do listy zablokowanych. Teraz, jeśli kłopotliwy rozmówca dzwoni lub wysyła SMS-y nigdy nie będziesz dręczony dzwonkami i powiadomieniami.

W końcu spokój :)

Polecam obejrzeć film, na którym krok po kroku traficie do różnych ukrytych funkcji.

20 Hidden Features In iOS 7 – Secrets You Didn’t Know!

źródło: Jennifer Jolly dla USA TODAY, YouTube