Samsung Galaxy S5 i porównanie serii Galaxy

Na targach Mobile World Congress zaprezentowano nowy smartfon Samsung Galaxy S5. Porównywarka cen idealo.pl przygotowała zestawienie najważniejszych funkcji nowego modelu telefonu Samsunga w formie infografiki.

Samsung Galaxy S5

Parametry nowego telefonu Samsung Galaxy S5

Nowy smartfon Samsung Galaxy S5 ma ekran Super AMOLED Full HD o przekątnej 5.1″, 2.5 GHz Snapdragon 801 z 2 GB pamici RAM, obsługą NFC, LTE, Bluetoothem 4.0. Na rynek trafią modele z wbudowaną pamięcią 16 GB oraz 32 GB (z możliwością rozbudowy do 64 GB za pomocą kart pamięci).

Podobnie jak Galaxy S4 Active, także SGS5 jest wodoodporny (certyfikat IP67). W środku znajdziemy baterię o pojemności 2800 mAh. Będzie także można wymieniać tylną obudowę telefonu, która przypomina sztuczną skórę z Galaxy Note 3. System z którym SGS5 trafi do sklepów, to oczywiście Android 4.4 kit Kat. Tym razem Samsung postanowił odchudzić swoją nakładkę TouchWiz UI. Postawiono na prostotę i maksymalną efektywność – może właśnie dlatego ograniczono znane z dwóch poprzednich modeli dodatkowe funkcje. Galaxy S5 ma czytnik linii papilarnych – rozwiązanie znane z iPhone’a 5s. Drugą ciekawą innowacją jest czujnik tętna. W połączeniu z aplikacją S-Health, telefon ma być naszym osobistym trenerem. Zapamięta nasz stan zdrowia i zapisze najważniejsze dane.

Aparat w nowym Samsungu ma rozdzielczość 16 mpix i umożliwia rejestrowanie materiałów w rozdzielczości Ultra HD. Na tym nowości foto się nie kończą – aparat zaoferuje m.in. możliwość rejestracji materiałów wideo w technologii HDR, polepszono focus w aparacie i usprawniono działanie trybów foto. Z przodu znajdziemy aparat o rozdzielczości 2,1 Mpix. Telefon trafi do sprzedaży 11 kwietnia. Cena smartfonu Samsung Galaxy S5 nie jest jeszcze znana.

Infografika Samsung Galxy S5

Samsung Galaxy S5 - infografika
Samsung Galaxy S5 – infografika

źródło: mobtech.interia.pl, idealo.pl