iTunes Festival SXSW odbędzie się w USA

Tegoroczny iTunes Festival SXSW odbędzie się po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych.

iTunes Festival SXSW

Apple ogłosiło w swojej informacji prasowej, że tegoroczny iTunes Festival SXSW odbędzie się po raz pierwszy w Stanach Zjednoczonych. Od 2007 roku impreza odbywała się zawsze w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie będzie trwało 5 dni od 11 do 15 marca 2014 roku w Moody Theatre w Austin.

Na festiwalu wystąpią m.in.: Coldplay, Imagine Dragons, Pitbull, Keith Urban, ZEDD, reszty obsadu Apple jeszcze nie ujawniło. Cała transmisja z 5 muzycznych nocy będzie dostępna za darmo i będzie można oglądać je na żądanie za pośrednictwem sklepu iTunes Store na iPhone’ie, iPadzie, iPodzie touch, Macu lub urządzeń PC.

W informacji prasowej czytamy wypowiedź wiceprezesa Apple’a ds.oprogramowania i usług internetowych Eddy’iego Cue, że iTunes festival SXSW jest wyrazem firmy do dzielenia zamiłowania do  muzyki ze swoimi klientami:

iTunes Festival w Londynie stał się niewiarygodnym sposobem firmy Apple do dzielenia się swoją miłość do muzyki z naszymi klientami – powiedział Eddy Cue, starszy wiceprezes Apple’a ds. oprogramowania oraz usług internetowych – Jesteśmy podekscytowani niesamowitą listą artystów iTunes Festival i wierzymy, że SXSW jest idealnym miejscem do debiutu pierwszego festiwalu iTunes w Stanach Zjednoczonych.

Program iTunes Festival SXSW 2014

Program iTunes Festival SXSW 2014

Więcej o iTunes Festival SXSW 2014 przeczytacie na stronach: itunes.com/festival