Catchr pozwala sprawdzić kto i kiedy używał Twojego telefonu

Catchr to ciekawa aplikacja dla tych, którzy chcą wiedzieć kto i kiedy używał ich telefonu oraz jakie aplikacje były na nim uruchamiane.

Catchr

Masz wścibskie rodzeństwo lub współlokatora? Zazdrosnego partnera, który ma tendencję do czytania Twoich wiadomości tekstowych kiedy wychodzisz z pokoju? Czy też jesteś paranoikiem, który myśli, że rząd ma dostęp do otwartych aplikacji na Twoim iPhone’ie? A może po prostu lubisz wiedzieć, co i kiedy było otwierane na Twoim smartfonie? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś tak, to aplikacja Catchr jest dla Ciebie.

Catchr to aplikacja od Nordlogic, która monitoruje działania, które mają miejsce na iPhone’ie. Jeśli urządzenie zmienia swoje położenie lub gdy ktoś otwiera jakąś aplikację, Catchr będzie to wiedzieć i dokładnie Cię o tym poinformuje. Teraz będziesz mieć dowód, jeśli uważasz, że ktoś korzysta z Twojego telefonu pod Twoją nieobecność. Zawsze warto mieć też znany tylko sobie kod blokady. Ale znam i takich, którzy mają kod 1 2 3 4 :-)

Jak działa Catchr?

Aplikacja jest prosta. Nie ma wielu skomplikowanych opci. Wystarczy nacisnąć Start, aby rozpocząć sesję nagraniową, a następnie nacisnąć przycisk Stop, aby ją zakończyć. Podczas sesji nagraniowej, pojawi się lista aplikacji, które zostały otwarte i ile czasu były włączone.

Uruchomione i zatrzymane sesje będą dostępne do wglądu w sekcji dziennika. Są one uszeregowane chronologicznie według daty. Wystarczy dotknąć wybrany dziennik, aby mieć dostęp do szczegółów sesji. W archiwum możesz podejrzeć czas rozpoczęcia i zakończenia śledzonego okresu, czas trwania nagrania, liczę aplikacji, i czy urządzenie zostało gdzieś przeniesione. Jest także mapa pokazująca przemieszczanie się naszego urządzenia podczas, gdy sesja była nagrywana.

Catchr Catchr

Korzystanie z aplikacji

Przed rozpoczęciem sesji, należy zamknąć wszystkie otwarte aplikacje. Catchr nie może monitorować aplikacji, które zostały uruchomione i już działają w tle. Trzeba pozamykać aplikacje przed otwarcie Catchra w celu monitorowania wszystkich aplikacji w nowej sesji nagraniowej.

Należy również ustawić hasło do aplikacji, abyś był jedyną osobą, która może ją otworzyć. Catchr zapyta, czy chcesz aktywować czterocyfrowe hasło. Po zaakceptowaniu, aplikacja będzie wymagać kodu dostępu za każdym razem, gdy ponownie będziesz chciał ją otworzyć.

Aby rozpocząć zbieranie logów naciśnij duży zielony przycisk Start. Możesz zostawić włączone śledzenie na cały czas. Catchr będzie śledzić tylko aktywność urządzenia. Jeśli chcesz się zatrzymać sesję nagrywania, naciśnij czerwony przycisk Stop na dole ekranu. Sesja zostanie przesłana do archiwum dziennika. Tam też możesz zobaczyć, jakie działania miały miejsce podczas nagrywania.

Zobaczcie jak działa Catchr. Zdarzało Wam się wyjść do toalety nie blokując telefonu?

Catchr – Secretly Detect Intrusions

Wady i zalety

Aplikacja jest doskonała dla tych, którzy zapominają blokować ekran i często zostawiają smartfona bez opieki. Jeśli chcesz wiedzieć, czy ktoś szperał w Twoich wiadomościach e-mail, na Facebooku czy innych aplikacjach w iPhone’ie, dzięki Catchr będziesz wiedzieć dokładnie, co było otwarte o której i gdzie.

Minusem jest otwartej aplikacji jest zatrzymywanie włączonych usług muzycznych. Mając uruchomione odtwarzanie w takich programach jak odtwarzacz iPhone’a, Spotify, Pandora, zostanie ono zatrzymane gdy otworzysz Catchr, a piosenka nie rozpocznie ponownie po zamknięciu aplikacji. Musisz wrócić do aplikacji muzycznej i ponownie wcisnąć Play.

Aplikacja potrzebuje trochę energii, ale nie jest tak źle. Będzie działać nawet 17 godzin bez przerwy na jednej sesji  a i to nie wyczerpuje całkowicie naładowanej baterii. W ciągu nocy, przez 8 godzin działania pochłania około 20 procent baterii.

Catchr pobierzecie na iPhone’a z App Store’a płacąc niższą o 33% cenę 1,79 euro, przez określony czas.

Pobierz w App Store

źródło: Catchr, iDownloadBlog