PolyFauna – aplikacja muzyczna od Radiohead

Radiohead udostępniło eksperymentalną, pełną wizualizacji aplikację muzyczną PolyFauna.

PolyFauna od Radiohead

PolyFauna to ciekawa aplikacja Radiohead, którą zespół niedawno wydał we współpracy z art design studio Universal Everything. Twórcy, przy tworzeniu aplikacji, inspirowali się utworem Bloom z wydanego w 2011 roku albumu Radiohead zatytułowanego The King of Limbs. Zapętlony utwór jest jednocześnie podkładem dźwiękowym w tej surrealistycznej przygodzie kształtów.

W aplikacji prezentowane są z wizualizacje komputerowe utrzymane w mrocznym krajobrazie. Korzystając z rozszerzonej rzeczywistości, można rozejrzeć się po okolicy, przesuwając urządzeniem. Można również tworzyć własne kształty, przeciągając palcem po ekranie. Na przykład możemy pokroić krajobraz lub przekształcić do innego kształtu. Grube linie zamieniają się w paski trójkątów. Wiry przekształcają w falowane linie.

PolyFauna

Jeśli chcesz przejść do nowego krajobrazu, znajdź czerwoną kropkę. Krajobrazy wyglądają jak granatowe lasy, doliny, czerwone jak krew i obce jak nieodkryte planety. Każdym razem, gdy dotkniesz czerwoną kropkę będziesz transportowany do nowego krajobrazu.

Jeśli widzisz szczególnie ciekawe zdjęcie (wszystko w tej aplikacji jest bardzo interesujące), można zrobić zrzut ekranu za pomocą aparatu w aplikacji. Możesz także przeciągnąć dwoma palcami po ekranie, aby obrócić widok, ale trzeba jeszcze przechylić ekran w górę iw dół, aby spojrzeć w pionie.

PolyFauna

Nie musisz być fanem Radiohead, aby cieszyć się tym wizualnie stymulującym doświadczeniem. W rzeczywistości, ścieżka dźwiękowa składa się głównie z intro do piosenki, która inspirowała aplikację. W rzeczywistości, wersja Bloom, która jest zapętlona w aplikacji PolyFauna jest inna niż znamy ją z nagrania studyjnego.

PolyFauna

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Radiohead czy projektantach aplikacji: Stanleyu Donwoodzie i Nigelu Godrichemie, możesz dotknąć ikonę informacji w aplikacji, aby uzyskać dostęp do linków stron internetowych.

Radiohead / Polyfauna od Universal Everything

Aplikację pobierzecie za darmo z App Store’a i sklepu Google Play.

Pobierz w App Store Pobierz z Google Play

źródło: iDownloadBlog