Pomysły na funkcje iOS 8

Zobaczcie ciekawy koncept przedstawiający funkcje iOS 8. Wielozadaniowość i funkcje interaktywne w wizji Sama Backetta.

iOS 8 koncepcja

iPad to wielki sukces Apple’a, ale mógłby być bardziej użyteczny wykorzystując wiele możliwości udoskonalenia interfejsu systemu. Jedną z najczęstszych skarg, przynajmniej wśród użytkowników iPadów, jest jego niezdolność do obsługi wielozadaniowości – wyświetlania dwóch aplikacji na jednym ekranie.

Sam Beckett stworzył koncepcję systemu iOS 8, w której pokazuje jak można byłoby rozwiązać problem wielozadaniowości na iPadzie.

Zgodnie z zaprezentowaną koncepcją dwukrotne naciśnięcie przycisku Home pozwala wejść do widoku wielozadaniowości (tak jak w iOS7). Oprócz kart aplikacji, jest też ikona + na górze, która gdy pozwala uruchomić obok aktywnej aplikacji kompatybilne aplikacje. Można zmieniać ich rozmiar w zależności od potrzeb, a następnie odrzucać jeśli już nie potrzebujesz korzystać z dwóch aplikacji na raz. Zobaczcie jak to wygląda w praktyce na poniższym wideo.

Pomysł na funkcje iOS 8 – multitasking

Drugą irytującą przeszkodą pod iOS 7 jest brak możliwości odpowiedzi na wiadomości/powiadomienia bez opuszczania bieżącej aplikacji. Podczas gdy Apple wprowadziło szybką odpowiedź do powiadomień na OS X Mavericks, nie zrobiło co tej pory czegoś podobnego na iOS-ie.

Sam Beckett stworzył koncepcję pokazującą, jak mogłyby wyglądać powiadomienia w iOS 8.
Pisze on:

iOS 7 aktualnie wyświetla powiadomienia jako statyczny baner na górze ekranu. Jest to użyteczne, ale użytkownik nie jest w stanie podjąć działania zareagowania w żaden sposób bez otwierania aplikacji. Problem ten aż sam narzuca rozwiązanie zapewnienie proste odpowiadanie przez użytkowników, którzy chcą odpowiedzieć na wiadomość lub e-mail, bez opuszczania aktualnie używanej aplikacji.

Zobaczcie wideo prezentujące prosty pomysł, przez dodanie przycisku Odpowiedz.

Pomysł na funkcje iOS 8 – interaktywne powiadomienia

źródło: Sam Backett, iPhone Hacks