LTE w Orange także na smartfonach

Orange rozpoczął udostępnianie aktualizacji oprogramowania smartfonów, która pozwoli w pełni korzystać z sieci LTE w Orange.

LTE w Orange

W zasięgu LTE w Orange jest już 6 mln Polaków. W pierwszej kolejności aktualizacji mogą spodziewać się posiadacze Nokii Lumia 820 i 920. Tym z Was, którzy mają Lumie: 625, 925, 1020 i 1520, najprawdopodobniej w ogóle nie będą potrzebne aktualizacje, bo od pewnego czasu te modele sprzedawane są w Orange z oprogramowaniem gotowym na LTE. Aktualizacje dla pozostałych smartfonów udostępniane będą cyklicznie, w przeciągu najbliższych ok. 2 tygodni. Wyjątkiem są iPhone`y, które do sieci LTE zalogują się nieco później. Prawdopodobnie będzie to marzec tego roku – związane jest to z procedurami Apple’a. Natomiast LTE działa już na iPadach.

Dostęp do sieci LTE w Orange oferowany jest bez żadnych dodatkowych warunków i mają go klienci korzystający ze Smart Planów Multi i Halo oraz planów biznesowych. Prócz tego wcześniej dostali go użytkownicy planów dla mobilnego internetu: Orange Free, Orange Free Set i Orange Free Net.

Obecnie w ofercie Orange znajdziecie już 25 modeli smartfonów z LTE: iPhone 5/5C/5S, BlackBerry Q10/Q5/Z30, HTC One, LG F6/G/G2/TrueHD, Nokia 625/820/920/925/1020/1520, Samsung Note III/S4/S4 mini, Sony Xperia Z1 Compact /SP/Z/Z Ultra/Z1.

Mapa zasięgu w Orange – aby wyświetlić zasięg LTE musicie wybrać internet mobilny i zaznaczyć checkbox 4G (LTE)

LTE w Orange - mapa zasięgu

Zobacz także: Jaki wybrać internet mobilny? (zestawienie)

źródło: Wojciech Jabczyński, blog.orange.pl