Gazeta.pl LIVE na iOS-a

Serwis gazeta.pl wypuścił odświeżoną aplikację mobilną Gazeta.pl LIVE na iOS-a, z nowym interfejsem i płynniejszym silnikiem.

Gazeta.pl LIVE

Artykuł pochodzi z technologie.gazeta.pl

Dla osób, które znają wcześniejsze wersje aplikacji Gazeta.pl LIVE na Androida i Windows Phone’a, wszystko będzie wyglądało po staremu. Dodano odpowiednie dla iOS-a smaczki i dostosowano funkcjonalność do znanych już gestów systemowych. Z głównego ekranu Gazeta.pl ruch palca od lewej do prawej wysuwa z lewego brzegu ekranu podręczne menu zawierające skróty do najważniejszych działów portalu. Można również zmienić w nim miasto wyświetlane w polu serwisów lokalnych.

Same wiadomości wyświetlane są w pojedynczej kolumnie. Przewijanie ich jest bezproblemowe, a wielkość każdego kafelka jest w sam raz – czytelny, estetyczny i zawierający tylko najpotrzebniejsze informacje jak tytuł, obrazek i godzina publikacji. Bez zbędnego zaśmiecania głównego widoku.

Gazeta.pl LIVE Gazeta.pl LIVE

Z głównego ekranu aplikacji można także poruszać się w prawo. Wtedy zmieniamy aktualnie oglądany dział Gazeta.pl. Płynność, z jaką zmieniają się kolumny i szybkość ładowania kafelków jest zdecydowanie lepsza i przyjemniejsza niż w poprzedniej wersji. Przy połączeniu 3G jest to w gruncie rzeczy natychmiastowe.

Kolejnym dodatkiem są też ustawienia, dostępne z lewego menu. Nie ma ich zbyt wiele, ale gdy, na przykład, jesteśmy na obszarze pozbawionym szybkiego internetu i musimy korzystać z EDGE, dobrze jest móc zredukować jakość pobieranych zdjęć, które zapychają łącze znacznie bardziej niż tekst.

W aplikacji Gazeta.pl LIVE znakomicie prezentują się nasze galerie. Zdjęcia wyświetlane są na czarnym tle, na dole ekranu mamy wygodny podgląd miniaturek, a przewijanie pomiędzy slajdami jest tak samo płynne, jak zmiana kolumn działów za pomocą gestu swipe.

Czytanie artykułów również jest przyjemnością. Od razu rzuca się w oczy elegancka animacja głównego zdjęcia, które przyjemnie się chowa, gdy przewijamy w dół strony. Co więcej, mamy również na wyciągnięcie ręki dostęp do dzielenia się artykułem przez email, SMS i serwisy społecznościowe.

Mankamentem, który jeszcze jest obecny w aktualnej wersji aplikacji, jest górny pasek nawigacji podczas czytania artykułów. Podczas przewijania w dół znika, niestety wystarczy, że przesuniemy tekst odrobinę do góry i od razu znów się pojawia. Jest to raczej irytujące i mam nadzieję, że niedługo zostanie poprawione.

Gazeta.pl LIVE jest darmowa, estetyczna, treści są w niej czytelnie wyłożone, bez zbędnych fajerwerków, a co najważniejsze działa sprawnie i szybko się ładuje. Sprawdźcie sami.

Gazeta.pl LIVE na Androida:

źródło: technologie.gazeta.pl (autor Łukasz Józefowicz, Gazeta.pl LIVE na iOS – jak się sprawdza?)