Travel Alert – oferty turystyczne w telefonie

Ustaw alarm na podróżnicze okazje! Travel Alert – pierwsza aplikacja mobilna do wyszukiwania ofert turystycznych.

Travel Alert

Travel Alert to pierwsza na polskim rynku aplikacja mobilna, która umożliwia przeglądanie kilkunastu tysięcy ofert turystycznych przygotowanych przez wiodących polskich touroperatorów. Aplikacja Travel Alert posiada funkcję alertu, która powiadamia użytkownika, kiedy pojawia się nowa oferta o wskazanych parametrach wyszukiwania. Przedsięwzięcie jest wynikiem współpracy gdańskich przedsiębiorców: Bartosza Rychlickiego z Travel Alert i Tomasza Kolaszyńskiego z Qtravel.pl. Aplikacja Travel Alert jest dostępna do pobrania za darmo z AppStore.

Korzystając z aplikacji użytkownik wyszukuje oferty w oparciu o mechanizm wyszukiwania kontekstowego. Dzięki temu, nie musi korzystać ze sztywnych parametrów, ale może wybrać dowolne kryterium wyszukiwania wycieczki. W okno wyszukiwania wystarczy wpisać frazę, która najlepiej opisuje poszukiwany wyjazd.

 

Użytkownik może szukać ofert zapewniających określone atrakcje (zwiedzanie Wenecji, wizyta w Muzeum Prado), aktywności sportowe (windsurfing, golf, narty), udogodnienia (pokój rodzinny, basen ze zjeżdżalniami). Taki sposób wyszukiwania nie jest możliwy w tradycyjnych formularzach dostępnych w większości serwisów internetowych sprzedających wycieczki. Aplikacja zbudowana jest w oparciu o silnik Qtravel API. Ponadto dostępna w aplikacji funkcja alertu pozwala wyłapać z morza ofert wycieczki w naprawdę atrakcyjnych cenach. – Dana oferta turystyczna może kosztować nawet 50 procent mniej w zależności od momentu sprzedaży – wyjaśnia Tomasz Kolaszyński, prezes Qtravel.pl – Prawdziwe okazje na polskim rynku turystycznym naprawdę się zdarzają, a aplikacja Travel Alert pozwala je łatwo znaleźć.

Zgodnie z raportem Google.com „The 2013 Traveller” jednym z głównych kryteriów, którym kierują się osoby poszukujące ofert turystycznych, jest cena wycieczki. Aplikacja Travel Alert wychodzi naprzeciw takiemu trendowi i dzięki funkcjonalności alertu pozwala skutecznie wyłapywać oferty w atrakcyjnych cenach. Ponadto, użytkownicy aplikacji codziennie znajdą w niej także propozycje okazyjnych ofert turystycznych.

Travel Alert - ankieta Google

Aplikacja Travel Alert powstała dzięki współpracy startupowego projektu Travel Alert App i wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl. – Pomysł narodził się podczas zorganizowanej przez Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego w 2013 rouku, misji do Berlina – mówi Bartosz Rychlicki z Travel Alert App – My mieliśmy pomysł, Qtravel dostarczyło swoje API i zapewniło dostęp do ofert polskich touroperatorów. Nasze spotkanie w Berlinie pozwoliło zrealizować projekt.

Aplikacja Travel Alert pokrywa 95 proc. ofert turystycznych dostępnych na polskim rynku i jest dostępna do pobrania za darmo w AppStore w wersji iPhone i iPad.

Pobierz w App Store

źródło: informacja prasowa Travel Alert