Hearthstone: Heroes of Warcraft będzie także na mobile’a

Blizzard Entertainment udostępnił otwartą betę karcianki Hearthstone: Heroes of Warcraft na Maca i Windowsa. Firma zapowiada wypuszczenie wersji na iPada i iPhone’a oraz urządzenia z systemem Android.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

O grze Hearthstone: Heroes of Warcraft

Hearthstone: Heroes of Warcraft to logiczna gra karciana wyprodukowana przez Blizzard Entertainment. Oparta jest na modelu free-to-play z systemem mikropłatności, a głównym elementem rozgrywki są pojedynki online przeciwko innym graczom w serwisie Battle.net. Do prac nad produkcją został wyselekcjonowany specjalny, 15-osobowy zespół.

Wydanie gry ogłoszono na targach Penny Arcade Expo w marcu 2013. Obecnie gra jest w fazie otwartych beta testów. Hearthstone docelowo ma być dostępne dla systemów operacyjnych Windows i Mac oraz urządzenia mobilne: iPada, iPhone’a i urządzenia działające pod Androidem.

Zobaczcie zwiastun gry i prezentację gry – zapowiada się bardzo ciekawie, jak większość produkcji Blizzarda.

Gra od samego początku została zaprojektowana tak, aby odtwarzać ją wyłącznie w trybie online. Ruch kart ma przypominać jak najbardziej ten, który jest wykorzystywany w grze w świecie rzeczywistym. Animacje „dotyku” kart, ataku są bardzo dobrze dopracowane. Dodatkowo każda postać gracza posiada własny głos w każdej wersji językowej. Kwestie bohaterów zostały przetłumaczone i nagrane przez aktorów głosowych.

Kilka zrzutów ekranów z gry:

Zrzut ekranu z gry: Hearthstone: Heroes of Warcraft Zrzut ekranu z gry: Hearthstone: Heroes of Warcraft

Blizzard zapowiedział, że nie wiadomo czy będzie możliwość rozgrywki pomiędzy różnymi platformami (np. komputerami i tabletami). Twórcy gry zapowiedzieli, że pracują nad trybem gry dla pojedynczych graczy. Dodatki z nowymi kartami, również są rozmową na przyszłość. Otwarta beta jest dostępna dla użytkowników Ameryki Północnej pod adresem: us.battle.net/hearthstone/en

Polska strona gry, dostępna jest pod adresem: eu.battle.net/hearthstone/pl/

O planowanej oficjalnej premierze na urządzenia mobilne, oczywiście będziemy Was informować na naszych stronach.

źródło: Blizzard Entertainment, Wikipedia