Neon Muzeum – aplikacja Muzeum Neonów

Wyjątkowe treści z Muzeum Neonów znajdziecie w dedykowanej na iPhone’y zwiedzających aplikacji Neon Muzeum.

Neon Muzeum

O Muzeum Neonów

Pierwsze w Polsce MUZEUM NEONÓW, którego celem jest dokumentacja i ochrona powojennych reklam świetlnych to prywatna inicjatywa prowadzona od 2005 roku. Projekt dokumentacji i ratowania neonów jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie tematem neonów, z jakim twórcy spotkali się po licznych wystawach oraz publikacjach.

Muzeum Neonów, do tej pory bezdomne, wprowadziło się i ma teraz siedzibę na terenie Soho Factory w Warszawie. Otwarcie muzeum odbyło się w czasie europejskiej Nocy Muzeów 19 maja 2012 r.

O aplikacji Neon Muzeum

Muzeum Neonów jest pierwsza w Polsce instytucją, która wykorzystuje technologię iBeacon, pozwalającą między innymi na precyzyjną nawigację wewnątrz pomieszczeń. Wystarczy znaleźć się w budynku muzeum, by dzięki bluetooth smart aplikacja automatycznie stała się osobistym przewodnikiem. Możemy również zeskanować QR code, który otrzymamy przy zakupie biletu. W aplikacji mamy możliwość wysłuchać krótkiej historii o muzeum oraz o samych neonach w Polsce. Opis najważniejszych eksponatów przedstawiają: Ilona Karwińska (w wersji polskiej) oraz David Hall (w wersji angielskiej). W aplikacji znajdziemy również galerię zdjęć wykonanych przez fotografkę i współzałożycielkę – Ilonę Karwińską.

Cała kolekcja neonów, ich unikatowa i fascynująca historia, jak również duży zbiór archiwalnych neonowych pocztówek i szkiców, może zostać pobrana i zachowana na telefonie (w strumieniu zdjęć), tak aby po wizycie można było je pokazać swoim przyjaciołom. Aplikacja jest doskonałym źródłem inspiracji dla fanów neonów – a wszystko to w cenie biletu, dzięki któremu odblokujemy dodatkowe treści.

Projekt graficzny aplikacji Neon Muzeum został przygotowany przez londyńską agencję Storm Design, za oprogramowanie odpowiedzialny był warszawski zespół deweloperów – Synappse.

Aplikacja dostepna jest na iPhone’y z systemem iOS 7, twórcy zapowiadają przygotowanie wersji na platformę Android oraz na iPady (na początku 2014 roku).

Funkcje aplikacji Neon Muzeum (dostępne w darmowej wersji)

  • wirtualna wycieczka po Muzeum Neonów – wybrane elementy
  • wycieczka śladami neonów w czasach PRL-u – wybrane elementy
  • galeria fotografii Ilony Karwińskiej pochodzących z jej bestsellerowego albumu „Polish Cold War Neon” – wybrane fotografie
  • archiwum neonowych pocztówek oraz szkiców – wybrane elementy
  • dostosowania wyglądu aplikacji przez wybór gazów szlachetnych
  • informacje o muzeum: godziny otwarcia, bilety, wskazówki dojazdu

Po wizycie w muzeum odblokowane zostaną dodatkowe treści:

  • pełny dostęp do wirtualnej wycieczki po muzeum•
  • przewodnik audio nagrany przez założycieli
  • pełny dostep do interaktywnej mapy Warszawy z zaznaczonym położeniem neonów
  • pełny dostęp do archiwum fotografii

Aplikacja zgłoszona została do konkursu UPC Think Big, na potrzeby którego został przygotowany poniższy film promujący.

Zapraszamy do Muzem Neonów! Koniecznie z aplikacją :-)

Strona domowa Muzeum Neonów.

Aplikację Neon Muzeum pobierzecie z App Store’a, klikając na poniższy przycisk.

Pobierz w App Store

źródło: informacja prasowa neonmuzeum.org