Tap&Swipe – darmowy magazyn technolifestyle’owy na tablety

Miesięcznik Tap&Swipe to nowy bezpłatny magazyn poświęcony technologicznemu stylowi życia, dostępny tylko na tablety.

Tap&Swipe - okładka miesięcznika
Okładka magazynu Tap&Swipe

O tabletowym magazynie Tap&Swipe

Miesięcznik Tap&Swipe zadebiutował w grudniu zeszłego roku. Przeznaczony jest przede wszystkim dla nowoczesnych mężczyzn, którzy interesują się najnowszymi trendami w nowych technologiach. Pierwszy numer zawiera około 25 artykułów, w których prezentowane są gadżety, innowacyjne rozwiązania, gry, aplikacje i serwisy internetowe. Oprócz tego czytelnicy znajdą w magazynie recenzje, testy, felietony, opinie, wywiady oraz zestawienia produktów, serwisów i usług.

Tap&Swipe to magazyn przygotowywany wyłącznie na tablety, jest więc czymś więcej niż cyfrowym odpowiednikiem tytułu drukowanego – mówi Paweł Paczuski, redaktor naczelny magazynu, odpowiedzialny w Ringier Axel Springer Polska za portfolio komputerowe. – Elementy interaktywne, osadzone w artykułach filmy i galerie, oraz dopasowany do ekranu tabletu layout – to całkiem nowa jakość na polskim rynku prasy.

Autorzy tekstów publikowanych w Tap&Swipe to dziennikarze specjalizujący się w pisaniu o nowych technologiach, którzy wywodzą się z różnych serwisów i mediów.

O aplikacji

Magazyn jest wydawany wyłącznie na tablety, a więc jego struktura i układ przystosowane są do tego typu urządzeń. Ogólny schemat nawigacji jest bardzo intuicyjny i znany z innych elektronicznych wydań e-prasy. Strzałki, które czasem umknęły wydawcy [sic!], są dyskretne i podpowiadają, gdzie należy „tapnąć”, aby rozwinąć dodatkową lub ukrytą treść. Standardowa strona z objaśnieniami dotyczącymi korzystania z aplikacji pomoże zorientować się początkującym użytkownikom. Aplikacja dostępna jest jest tylko w pozycji pionowej, co jest zrozumiałym ograniczeniem, aby zachowane były proporcje i uniwersalność wyświetlania na różnych urządzeniach.

Poniżej krótki film prezentujący aplikację ze styczniowym numerem.

Ciekawym rozwiązaniem jest to, że każdy dział ma swój interaktywny minispis treści, będący rozwinięciem ogólnego spisu. Taka forma bardzo przypadła mi do gustu, zwłaszcza jeśli chce się szybko zorientować, który artykuł nas interesuje.

Same treści nie są obszerne, ale w miarę wyczerpujące, przez co łatwe do przyswojenia i szybkiego przeczytania. Większość artykułów to krótkie formy tekstowe okraszone jedynie pojedynczymi ilustracjami, ale to zestaw słowa pisanego z mnóstwem dygresji, ramek, zdjęć i przede wszystkim elementów interaktywnych. Tworzenie odsłuchu artykułów nie było zatem w tym przypadku zasadne.

Czekamy na drugi numer

Ogólne wrażenie, abstrahując od bardzo ciekawej zawartości merytorycznej, jest bardzo pozytywne. Magazyn jest dopracowany, profesjonalnie złożony i widać, że wydawca kładzie spory nacisk na ostateczny kształt numeru.

Biorąc pod uwagę, że aplikacja i magazyn są całkowicie bezpłatne – to duża konkurencja dla tego typu wydawnictw. Mam nadzieję, że mimo wszystko w każdym numerze Tap&Swipe pojawi się choć jeden dłuższy tekst. Na pewno będę śledził losy magazynu i chętnie czytał, nie tylko ze względu na interesującą mnie tematykę w nim poruszaną, ale również dlatego, że naprawdę mało jest tak dopracowanych tabletowych wydań magazynów.

Następny numer magazynu już w ten czwartek 15 stycznia. A tymczasem zachęcam do pobrania bezpłatnej aplikacji z App Store’a i sklepu Google Play, klikając na poniższe przyciski.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

źródło: Ringier Axel Springer Polska