CNET 100 – styczeń 2014

Drugie zestawienie serwisu c|net: CNET 100 – styczeń 2014, tym razem na podium Samsung Galaxy S4.

CNET 100

Serwis c|net zbudował listę produktów, które są liderami w swojej kategorii i uporządkował je na swojej liście CNET 100 liderów. Każdego miesiąca lista gadżetów będzie aktualizowana, abyście mogli śledzić co jest obecnie na topie. mobiRANK.pl, będzie co miesiąc przypominał i przedstawiał TOP 10 z tej listy.

O rankingu CNET 100

Lista została zbudowana przy pomocy autorskiego algorytmu, który przeczesuje repozytorium serwisu CNET oraz dane z innych serwisów zewnętrznych. Główną rolę odgrywają oczywiście oceny redaktorów serwisu c|net, a więc macie gwarancję, że w rankingu znajdą się produkty wysokiej jakości i naprawdę mające duże znaczenie w świecie technologii.

Lista jest aktualizowana w pierwszym tygodniu każdego miesiąca. Styczeń to już drugi miesią, w którym serwis prezentuje swój ranking. Na przegląd składa się 100 najważniejszych urządzeń z grudnia 2013 roku. Znajdziecie tam także raporty na temat, jak bardzo wzrosła lub spadła sprzedaż każdego z gadżetów w stosunku do miesiąca poprzedniego. Jeśli produkt ma istotne znaczenie dla rynku w tym roku, to posiada najwyższe miejsce w tym zestawieniu.

TOP 10 rankingu CNET 100 – styczeń 2014

Pierwsze miejsce w styczniowym rankingu serwisu c|net należy do Samsunga Galaxy S4, który nazwany został smartfonem dla każdego. poniżej lista pierwszej dziesiątki urządzeń z krótkim opisem z zestawienia. W nawiasach kwadratowych obok nazw urządzenia pokazaliśmy, na którym miejscu był w zeszłomiesięcznym rankingu. Strzałka w górę ↑ lub dół ↓ mówi czy to był spadek czy awans. strzałki w górę i w dół ↨ – bez zmian.

 • Samsung Galaxy S4 [3 ↑]
  Zalety: Samsung Galaxy S4 ma na swoim pokładzie system Android 4.2.2, fantastyczny aparat, potężny procesor quad-core i oprogramowanie na niemal każdą sytuację – w tym działa jako pilot TV/DVR. Trzyma się go wygodne w dłoni, posiada NFC, wymienialną przez użytkownika baterię i gniazdo pamięci microSD.
  Wady: Jego ekran jest ciemniejszy niż konkurentów, plastikowa konstrukcja sprawia wrażenie tańszego wyglądu, i jak się okazuje przycisk zasilania Galaxy S4 włącza w nieodpowiednim momencie. Nie wszystkie tryby aparatu działają jak zapewnia producent, a długa lista funkcji oprogramowania może szybko przytłoczyć.
  Podsumowanie: Opanowanie lista funkcji wymaga czasu i wysiłku, ale Galaxy S4 jest najlepszym wyborem dla każdego, kto szuka dobrze wyposażonego smartfona z dużym ekranem.
 • Nexus 7 [5 ↑] – najlepszy tablet z Androidem, dzięki swojej wydajności i przystępnej cenie.
 • Panasonic TC-PST60 [4 ↑] – rozsądna cena i bardzo dobra jakość obrazu.
 • Samsung Galaxy Note 3 [7 ↑]- cena i duży ekran, rekompensują plastikową obudowę.
 • Roku 3 [13 ↑] – wydajny wideostreaming, szybki jak błyskawica i innowacyjny pilot z wbudowanym gniazdem słuchawkowym.

 • Apple TV [11 ↑] – choć jest o krok od Roku 3, jest doskonałym narzędziem do strumieniowania, zwłaszcza dla tych, którzy inwestują w ekosystem Apple’a.
 • iPad Air [2 ↓] – funkcjonalny iPad Air jest niemal identyczny jak zeszłoroczny model, oferując tylko wyższą wydajność i lepszy wideoczat. Ale estetyka wykończenia, sprawia, że nie ma sobie równych. To najlepszy pełnowymiarowy tablet na rynku.
 • Google Nexus 5 [1 ↓]- dobre wyniki, wysokiej klasy wykończenie i bardzo przystępna cena sprawiają, że Google Nexus 5 jest najlepszym odblokowanym telefonem na rynku.
 • Google Chromecast [22 ↑] – 35 dolarów za Google Chromecast sprawia, że to jest to tani i łatwy sposób aby przesyłać obraz wideo i muzykę do telewizora, ale nadal nie jest w pełni funkcjonalny tak jak np. Roku 3, który zbliżony jest cenowo do Chromecasta.
 • Fitbit Force [19 ↑] – sprawia, że łatwo możemy śledzić kroki, sen, i kalorie. Jego konstrukcja w kształcie paska na nadgarstek jest lekka, wygodne w noszeniu, a także działa jako zegarek.

Zobaczcie grafikę z TOP 5 produktów z najnowszego zestawienia CNET 100

CNET 100 - styczeń 2014

Pełny, aktualny ranking wraz z komentarzami znajdziecie na stronie głównej rankingu: cnet.com/cnet100

Archiwalne zestawienia CNET HUNDRED:

CNET100 – grudzień 2013: CNET 100 – runda 1. należy do Google’a

źródło: c|net