Antybateryjne szkło Gorilla Glass do iPhone’a

Ekrany telefonów czyste jak antybakteryjne szkło Gorilla Glass? Zobaczcie czym jest nowy wynalazek zaprezentowany na CES 2014.

Gorilla Glass - antybakteryjne

Żywe tkanki na rękach zawierają mnóstwo zarazków i patogenów, gdy jesteśmy w kontakcie z zabrudzonymi powierzchniami, co ma miejsce cały czas. A podczas odbierania telefonu i przystawiania go do ucha, wszystkie zarazki przechodzą nam na twarz, potem dostają się do organizmu przez błony śluzowe oczu, ust i nosa. Normalka :) Ale żeby zabezpieczyć się przed mnożącymi się bakteriami producent szkła do ekranów iPhone’a ogłosił na tegorocznych targach Consumer Electronics Show w Las Vegas opracowanie przeciwbakteryjnego szkła Gorilla Glass. Szkło wykorzystuje jony srebra, aby zapobiec rozwojowi bakterii i innych patogenów.

Nowojorski producent szkła napisał w komunikacie prasowym, że jest to pierwsza na świecie przeciwbakteryjna szklana pokrywa ekranów, która ma taką samą wytrzymałość i klarowność optyczną co obecny produkt Gorilla Glass, ale dodatkowo posiada antybakteryjną powierzchnię dotykową.

Przeciwdrobnoustrojowe szkło Corning Gorilla Glass hamuje wzrost glonów, pleśni, grzybów i bakterii dzięki jego wbudowanej właściwości przeciwbakteryjnej, która jest nieodłącznym elementem szkła. Skuteczność powłoki zapewniona jest przez cały okres użytkowania urządzenia.

To innowacyjne rozwiązanie łączy w sobie najlepsze w swojej klasie funkcje bez pogarszania właściwości przeciwbakteryjnych Gorilla Glass.

Poniżej możecie obejrzeć klip promocyjny tego „sterylnego” szkła.

Antimicrobial Corning® Gorilla Glass

Produkt był testowany przez wielu producentów telefonów i jest gotowy do masowej produkcji. Szkło ma być wykorzystywane równiez w innych gałęziach przemysłu, takich jak opieka zdrowotna, hotela i transport. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z oficjalną stroną przeciwdrobnoustrojowego szkła Gorilla Glass na corninggorillaglass.com/Antimicrobial

źródło: iDownloadBlog