Rayman Jungle Run za darmo na iOS-a

Dzisiaj w prezencie od Apple’a kultowa dynamiczna platformówka Rayman Jungle Run.

Rayman Jungle Run

Apple udostępniło już 7. prezent w aplikacji 12 Days of Gifts. Dzisiaj za darmo pobierzecie po muzyce, książce i filmie grę, tym razem zręcznościówka od Ubisoftu: Rayman Jungle Run.

Opis gry Rayman Jungle Run

źródło opisu: aplikacje.orange.pl

W grze wcielamy się jak zwykle w Raymana, sympatycznego stworka, którego dłonie i stopy nie są połączone z resztą ciała, co nie przeszkadza mu w bieganiu, skakaniu czy nawet lataniu przy pomocy grzywki działającej jak śmigiełko. Bohater mieszka ze swoimi równie nietypowymi przyjaciółmi w magicznym i kolorowym świecie, zwanym Rozdrożem Marzeń. Gracze zaznajomieni z zeszłorocznym Rayman Origins rozpoznają charakterystyczny styl lokacji i poczują się jak u siebie w domu, nowicjuszy zaś powinny one zachwycić swoją oryginalnością i dopracowanymi detalami.

O ile świat nie zmienił się w ogóle, a misja Raymana pozostaje ta sama (ratowanie świecących, latających kulek zwanych Lumami), tak już sposób, w jaki kontrolujemy jego charakterystyczne ruchy, różni się diametralnie. Skaczemy, biegamy, walczymy i latamy jedynie dotykając ekranu w odpowiednim momencie. Wydaje się to banalne, jednak wymaga świetnego refleksu i koncentracji, szczególnie dlatego, że Rayman nie może się zatrzymać (chociaż w razie zetknięcia się ze ścianą, potrafi na chwilę zawrócić), co nadaje grze dynamizmu i niesamowicie podnosi poziom adrenaliny.

Można by się obawiać, iż 40 poziomów opartych na tym prostym schemacie szybko znuży gracza, jednak twórcy zaradzili temu, dzieląc je na 4 odmienne sekcje. Każda z nich skupia się na wykorzystaniu konkretnej umiejętności bohatera: skokach, lataniu, bieganiu po ścianach lub walce wręcz. Dzięki temu zróżnicowaniu nie czujemy powtarzalności, walcząc z hordami wrogów albo unikając bezdennych przepaści. Każdy zestaw zawiera również bonusowy etap w Krainie Umarłych, który odblokujemy, jeśli uda się nam zebrać wszystkie Lumy na przynajmniej 5 planszach.

Całości dopełnia przepiękna oprawa stworzona z wykorzystaniem frameworku UBIart, który wcześniej został użyty w Origins. Pozwala on bezpośrednio zaimplementować w grze ręcznie narysowane przez artystów plansze i postaci, co nadaje stronie wizualnej kreskówkowego i nieco surrealistycznego wydźwięku.

Rayman Jungle Run to świetna propozycja dla naszych pociech. Bajkowy świat działa na wyobraźnię i nie zawiera dosłownej przemocy. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każde dziecko poradzi sobie z dosyć wyśrubowanym poziomem trudności późniejszych etapów.

Rayman Jungle Run – trailer

Grę w ramach prezentów od Apple’a pobierzecie dzisiaj za darmo na urządzenia z iOS-em klikając na poniższy przycisk lub bezpośrednio z aplikacji 12 Days of Gifts. Aby pobrać grę na Androida musicie zapłacić 11,13 zł.