SmartThings – inteligentny dom

SmartThings łączy świat rzeczy fizycznych z internetem, dzięki czemu możemy je monitorować, sterować, ustawiać i bawić się z nimi w dowolnym miejscu – w domu, biurze, czy w podróży.

SmartThings - inteligentny dom

To, że prawie wszystkie urządzenia elektryczne można podłączyć do internetu nie jest nowością, ale przyszedł czas na podłączenie takich rzeczy jak drzwi, okna czy miska dla psa. Dzięki specjalnym urządzeniom, które w cenie nie przewyższają najtańszych tabletów, możecie połączyć większość przedmiotów w domu ze swoim smartfonem. Zobaczcie zatem jak działa SmartThings.

O projekcie SmartThing

SmartThings to otwarta platforma, która łączy rzeczy fizyczne, codziennego użytku z internetem, dzięki czemu można łatwo nimi zarządzać przez smartfona. A wszystko zaczęło się od zalanej piwnicy Alexa Hawkinsona – założyciela SmartThings. Inspiracja nadeszła, gdy twórcy projektu zdali sobie sprawę, jak wszystko w naszym życiu może stać się „inteligentne” dzięki mocy obliczeniowej w chmurze. Jak każde urządzenie może być monitorowane i sterowane zdalnie, dzięki dobrodziejstwom internetu. Nigdy więcej zalanych piwnic :)

Potencjał SmartApps – aplikacji które współdziałają ze SmartThins i innymi usługami w internecie – jest nieograniczony. SmartApps są w stanie współpracować z podłączonymi rzeczami w świecie fizycznym, co pozwala na niesamowitą kreatywność.

  • możemy otrzymywać powiadomienia, jeśli naszemu zwierzakowi zabraknie jedzenia lub Ciebie :)
  • możemy otrzymywać alerty lub bezpośrednio skontaktować się z hydraulikiem, gdy istnieje wyciek z rury w łazience lub piwnicy
  • możemy monitorować szuflady i szafki, które zawierają cenne lub niebezpieczne przedmioty
  • możemy monitorować wentylatory, ciśnienie, temperaturę, świecenie żarówek i wiele innych

SmartThings - o projekcie

Cena pakietów

Pomyślcie o wszystkich rzeczach, w domu: drzwi, biurka, lampy, urządzenia stereo, miska dla psa, piwnica, deska klozetowa LOL… SmartThings pozwala podłączyć chip do każdej z tych rzeczy i działać na własną rękę – teraz każda rzecz może być smart. Firma sprzedaje całe pakiety lub pojedyncze urządzenia, których ceny wahają się od 31 dolarów za pojedyncze czujniki do 299 dolarów za przygotowane pakiety czujników dla domu (kuchni, salonu, lub na zewnątrz budynku).

SmartThings hub pack

Zobacz film promujący SmartThings: Hello, Smart Home

Więcej o urządzeniach i samym przedsięwzięciu znajdziecie na stronie projektu: SmartThings.com

SmartApps

Aplikację do sterowania urządzeniami pobierzecie z App Store’a i sklepu Google Play.