Pstrykamy – wywołuj emocje przez smartfona

Aplikacja mobilna Pstrykamy umożliwia łatwo i szybko wywołać zdjęcia ze smartfona bez względu na miejsce, w którym obecnie przebywamy.

Pstrykamy

Aplikacja Pstrykamy jest projektem własnym Mood Up Labs, poznańskiego softwarehouse’u tworzącego aplikacje i serwisy dostosowane do urządzeń mobilnych. Głównym celem projektu Pstrykamy jest budowanie więzi rodzinnych oraz ułatwienie życia codziennego poprzez połączenie świata wirtualnego z rzeczywistym. Aplikacja powstała przede wszystkim z myślą o rodzicach małych dzieci. Zdjęcie w formie cyfrowej można łatwo stracić. Natomiast te wywołane zostają z nami na zawsze. Ile radości może przynieść zabawa z dziećmi przez wspólne tworzenie kolaży, tematycznych albumów zdobionych ich rysunkami itp. Poza tym niestety zdjęcia analogowe są już rzadkością :(

Twórcy aplikacji nie zapominają jednak o osobach, które są daleko od domu rodzinnego. Powody takiej sytuacji bywają różne – wyjazd za pracą, podróże, emigracja etc. A przecież wiele z nich chciałoby podzielić się zdjęciami ze swoimi bliskimi. Często bywa tak, że jesteśmy na jakiejś uroczystości, podczas której robimy zdjęcia. Potem rodzice, dziadkowie, znajomi proszą nas o odbitki. Obiecujemy, że je zrobimy i na tym się kończy. Najczęściej nie mamy na to czasu. Stąd pomysł na aplikację mobilną Pstrykamy. Tutaj zamówienie kilku zdjęć jest równie szybkie, jak publikacja na Facebooku.

Dlaczego Pstrykamy?

„Potrzeba matką wynalazków”, dlatego powstała pierwsza w Polsce aplikacja, którą umożliwia naprawdę tanie wywołanie kilku fotografii ze smartfona bez względu na to, gdzie w danym momencie się znajdujemy. Aplikacja Pstrykamy powstała z trzech powodów:

  1. Większość zdjęć trzymamy w pamięci telefonu. A w każdej chwili możemy go stracić – kradzież, kontakt z wodą, awaria… a nawet prozaiczne skasowanie zdjęcia.
  2. Chcielibyśmy wywołać kilka zdjęć, ale jest z tym dużo zachodu – przegranie zdjęć, segregacja, dwukrotna wizyta u fotografa.
  3. Koszt wywołania kilku zdjęć w serwisie internetowym jest zabójczy – opłata za „otwarcie sesji”, koszty przesyłki i pakowania. Opłaca się dopiero wydruk kilkuset zdjęć.

Z aplikacji Pstrykamy zamówimy zdjęcia za grosze w kilkadziesiąt sekund. Za 5 sztuk z wysyłką zapłacimy 4,99 zł a każde kolejne zdjęcie to 60 groszy, 10 sztuk to 7.99 zł (kolejne zdjęcie 50 groszy), a za 20 sztuk tylko 12,99 zł (kolejne odbitki to 40 groszy). Przesyłka w cenie!

Jak to działa?

Wystarczy pobrać Pstrykamy z Google Play dla urządzeń z Androidem i zainstalować na swoim smartfonie. Po uruchomieniu aplikacji wyświetlą się zdjęcia z galerii telefonu. Następnie w kilku krokach możemy założyć konto, dodać adresy wysyłki i doładować środki.

Pstrykamy - Jak to działa?

Zamówione zdjęcia w formacie 10×15 wysyłane są na wskazane adresy niezwłocznie po wydrukowaniu w laboratorium fotograficznym. Pakowanie i wysyłka są już wliczone w cenę. Przy kolejnym uruchomieniu, zamówienie zdjęć z telefonu zajmuje nie więcej niż pół minuty.

Pstrykamy - aplikacjaPstrykamy - aplikacja

Aplikacja ma być rozwijana i planowane są:

  • dodanie kolejnych platform – iOS (iPhone), Windows Phone, wersja web
  • możliwość wywoływania zdjęć prosto z portali społecznościowych – Facebook, Picasa, Instagram
  • dodawanie filtrów upiększających zdjęcia bez utraty jakości
  • możliwości wyboru formatu zdjęcia
  • subskrybcja miesięczna – bezobsługowe zamawianie pakietów zdjęć w abonamencie.

Jeszcze nie testowałem usługi w pełni, ale jak tylko wywołam zdjęcia podzielę się z Wami wrażeniami co do jakości i szybkości tej bardzo fajnej idei! Koszt 40 groszy za odbitkę to naprawdę fajna cena!

Aplikację Pstrykamy pobierzecie za darmo ze sklepu Google Play, lub klikając w poniższy przycisk.

źródło: informacja prasowa Pstrykamy