Kevin sam w domu – za darmo w iTunes

Jest jeszcze ktoś, kto nie widział tego filmu? Jeśli tak, to Kevin sam w domu z polskimi napisami czeka za darmo w iTunes.

Kevin sam w domu

Dzisiaj w prezencie od Apple’a Kevin sam w domu. Już nie będziecie musieli czekać na wigilię, żeby obejrzeć tę komedię :)

Kevin sam w domu - iTunesOpis filmu z Wikipedii:

Kevin sam w domu (ang. Home Alone) – amerykański film fabularny z 1990 roku w reżyserii Chrisa Columbusa. Rodzina McCallisterów z Chicago na Święta Bożego Narodzenia wyjeżdża do Francji. Rodzinka prawie spóźniła się na samolot, a w wyniku całego zamieszania zapomnieli o 8-letnim Kevinie. Od tej pory musi on sobie sam radzić w domu. Dwóch złodziei już czyha, żeby okraść dom państwa McCallisterów, jednak nie wiedzą o tym, że ktoś został w domu. Kevin, bawiąc się w dorosłego, zastawia na nich pułapki.

Początkowo film miał powstać w wytwórni Warner Bros., a jego budżet ustalono na czternaście milionów dolarów. Kiedy jednak projekt przejęła 20th Century Fox zwiększyła go do siedemnastu milionów. Większość scen nakręcono w Chicago i okolicach. Pozostałe, jak np. te z Paryża to filmowe triki. I tak ujęcia na lotnisku Paryż – Orly sfilmowano w Porcie lotniczym Chicago – O’Hare, a scena, w której Kevin brnie przez zalaną piwnicę próbując przechytrzyć włamywaczy została nagrana na basenie szkoły New Trier High School. Z kolei scenografię wnętrza samolotu, którym McCallisterowie lecą do Paryża ulokowano na szkolnym boisku do koszykówki.

Wiele scen nakręcono w dwupiętrowym, jednorodzinnym domu przy 671 Lincoln Avenue w miejscowości Winnetka, leżącej na przedmieściach Chicago. W filmie pojawia się kuchnia wraz z głównymi schodami, piwnica oraz większa części pierwszego piętra, ale już jadalnia i wszystkie pomieszczenia na parterze (poza kuchnią) zostały zbudowane jako scenografia filmowa. Także znajdujący się w przydomowym podwórku domek na drzewie powstał specjalnie na potrzeby filmu, a po zakończeniu zdjęć został rozebrany. Sam budynek powstał w 1921 r. i miał pięć sypialni, strych, podwójny wolnostojący garaż i szklarnię. W maju 2011 r. dom został wystawiony na sprzedaż za 2 400 000 dolarów. W marcu 2012 r. znalazł się nabywca, który kupił go za 1 585 000 dolarów.

Kevin sam w domu – zwiastun

Film pobierzecie za darmo tylko dzisiaj z iTunesa lub z aplikacji 12 Days of Gifts.

Link do filmu: Kevin sam w domu – iTunes.