Księżniczka z lodu w 3. dniu prezentów Apple’a

Dzisiaj w aplikacji 12 Days of Gifts możecie pobrać za darmo książkę Księżniczka z lodu Camilli Läckberg.

The Ice Princess

W trzeci dzień prezentów od Apple’a (po epce Justina Timberlake’a i grze Tiny Thief) możemy ściągnąć za darmo książkę Księżniczka z lodu (ang. The Ice Princess) szwedzkiej pisarki Camilli Läckberg. Książka jest współczesnym kryminałem, który został doceniony przez krytyków oraz doczekał się w 2007 roku ekranizacji.

Z opisu książki na empik.com:

Gdy w spokojnym miasteczku Fjällbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, że popełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika wspólnie z Patrikiem Hedströmem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości…

Księżniczka z lodu to doskonałe studium psychologii zbrodni. Jednak książka nie ogranicza się jedynie do intrygi kryminalnej. Jest to także powieść obyczajowa z ciekawie nakreślonymi postaciami i interesującym obrazem szwedzkiej prowincji. To mocna strona powieści, która oprócz Szwecji odniosła wielki sukces także we Francji, gdzie trwają przygotowania do produkcji filmu.

Pozdrownienia od Camilli Läckberg:

Książkę możecie pobrać bezpośrednio klikając na link lub poprzez aplikację 12 Days of Gifts.

źródło: Apple, empik.com