SKIraport.PL – karnet narciarski w telefonie

Właśnie pojawiła się aktualizacja aplikacji mobilnej SKIraport.pl dla Androida i iOS-a , a na początku stycznia również na Windows Phone’a.

SKIraport.PL

Najświeższa odsłona oprogramowania to nie tylko nowy layout i większa liczba ośrodków – to przede wszystkim rozbudowa o funkcje e-commerce, a co za tym idzie możliwość kupna karnetów narciarskich bezpośrednio w aplikacji.

O SKIraport.PL

SKIraport.pl powstał w 2012 roku i od razu znalazł uznanie fanów sportów zimowych. Aplikacja agregująca wszystkie dane z polskich ośrodków narciarskich pobrana została dotychczas (dane z grudnia 2013 r.) ponad 40 tys. razy i zanotowała ponad 1,2 mln wejść, a wraz z nastaniem kolejnego sezonu liczby te w szybkim tempie rosną (ok. 150 pobrań dziennie).  W aplikacji oprócz aktualnych warunków na stoku możemy dowiedzieć się ile wyciągów działa, podejrzeć ośrodek poprzez kamery online, znaleźć miejsca noclegowe w danym regionie, uzyskać informacje o aktualnych promocjach oraz wyznaczyć trasę dojazdu z bieżącej lokalizacji. W tym ostatnim pomoże też wyszukiwarka stoków, która wskaże nam ośrodki w promieniu wybranej liczby km. Bardzo popularną wśród narciarzy funkcją okazały się również komentarze, których pozostawiono już w aplikacji ponad 1800. Za właśnie za ich pośrednictwem użytkownicy informują się nawzajem, czy deklarowane warunki na stokach są zgodne z rzeczywistością.

Aktywność naszych użytkowników mocno nas zaskoczyła. Nie spodziewaliśmy się, że tak wiele osób zachce skorzystać z tej możliwości. Widać jednak, że udało nam się trafić dokładnie w potrzeby polskich narciarzy i snowboardzistów, co bardzo nas cieszy – mówi Adam Bral, pomysłodawca i twórca aplikacji.

Co nowego?

Wraz z początkiem grudnia pojawiła się nowa odsłona aplikacji na Google Play. Od 17 grudnia aplikacja jest dostępna również na iOS, a wraz z początkiem stycznia 2014 korzystać z niej będą mogli użytkownicy Windows Phone. Twórcy odświeżyli layout, dołożyli dane z kolejnych ośrodków oraz aktualności ze świata sportów zimowych. To, co jest jednak najważniejszą zmianą, to możliwość zakupu karnetów poprzez system MasterCard Mobile, który został zaimplementowany wewnątrz aplikacji. Użytkownik w prosty sposób będzie mógł kupić lub doładować kartę MultiPASS, czyli karnet uprawniający do jeżdżenia w 53 ośrodkach w całej Polsce.

Jak działa E-skipass?

Do tej pory karnety online można było kupić jedynie poprzez stronę E-skipass.pl, na której zakup kart dokonywał się za pośrednictwem systemu PayU. Od tego sezonu dzięki współpracy z MasterCard Mobile  wprowadzamy możliwość zakupu kart bezpośrednio poprzez aplikację. Specjalnie w tym celu przygotowaliśmy także nową kartę MultiPASS, czyli jeden karnet na prawie wszystkie ośrodki narciarskie, które obsługujemy – powiedział Adam Bral.

Pilotażowa seria 1000 karnetów dostępnych poprzez urządzenia mobilne pojawi się w sprzedaży 2 stycznia 2014 roku. Jeśli projekt spotka się z zainteresowaniem użytkowników, będzie kontynuowany i rozwijany. Więcej informacji o Multipassie i aplikacji SKIraport.pl można znaleźć na stronach aplikacji.

Aplikację możecie pobrać z App Store’a, sklepu Google Play, klikając na poniższe przyciski. Wersję dostosowaną pod Windows Phone’a będziecie mogli pobrać na początku stycznia 2014 roku.

źródło: informacja prasowa SKIraport.PL