CNET 100 – runda 1. należy do Google’a

Począwszy od grudnia serwis cnet.com będzie publikował 100 najlepszych gadżetów ze świata technologii. Pierwszą rundę w CNET 100 wygrał Google Nexus 5.

CNET 100

Serwis c|net zbudował listę produktów, które są liderami w swojej kategorii i uporządkował je na swojej liście CNET 100 liderów. Każdego miesiąca lista gadżetów będzie aktualizowana, abyście mogli śledzić co jest obecnie na topie. mobiRANK.pl, będzie co miesiąc przypominał i przedstawiał TOP 5 z tej listy.

O CNET 100

Po pierwsze, trochę więcej o rankingu CNET 100. Lista została zbudaowana przy pomocy autorskiego algorytmu, który przeczesuje repozytorium serwisu CNET oraz dane z innych serwisów zewnętrznych i łączy. Główną rolę odgrywają oczywiście oceny redaktorów serwisu c|net, a więc macie gwarancję, że w rankingu znajdą się produkty wysokiej jakości i naprawdę mające duże znaczenie w świecie technologii.

Lista będzie aktualizowany w pierwszym tygodniu każdego miesiąca. Grudzień to premierowy miesiąc dla tego zestawienia. Ten inauguracyjny przegląd zawiera 100 najważniejszych urządzeń z listopada 2013 roku – jednego z najgorętszych miesięcy zakupowych w branży technologicznej. Znajdziecie tam także raporty na temat, jak bardzo wzrosła lub spadła sprzedaż każdego z gadżetów w stosunku do miesiąca poprzedniego. Jeśli produkt ma istotne znaczenie dla rynku w tym roku, to posiada najwyższe miejsce w tym zestawieniu.

TOP 10 rankingu CNET 100 [grudzień 2013]

Trzy lata. Tyle zajęło firmie Google, aby przejść od pierwszego markowego produktu sprzętowego – Nexusa One, aby zdominować konkurencję na liście najbardziej pożądanego sprzętu.

Urządzenia Google Nexus 5 i Nexus 7 zajęły odpowiednio miejsce pierwsze i piąte w rankingu CNET 100. Obok iPada Air od Apple’a (2. miejsce) znalazły się: Samsung Galaxy S4 i telewizor plazmowy Panasonic ST60. Dwa urządzenia od Google’a i aż 3 od Apple’a znalazły się w TOP 10 listy:

  1. Google Nexus 5
  2. iPad Air
  3. Samsung Galaxy S4
  4. Telewizor plazmowy Panasonic ST60
  5. Google Nexus 7
  6. Sony Playstation 4
  7. Samsung Galaxy Note 3
  8. iPad mini z wyświetlaczem Retina
  9. iPhone 5s
  10. LG G2

Poniżej grafika z TOP 5 produktów z listy CNET 100

CNET 100 TOP 5 gadżetów
TOP 5 z CNET 100 [grudzień 2013]
Telewizor plazmowy Panasonic ST60, znalazł się na 4. miejscu w rankingu, co pokazuje, że nawet urządzenie przy końcówce swojego życia może zrobić duży splash. Panasonic ogłosił na początku listopada, że będzie to ostatnia linia telewizorów plazmowych.

Niektóre produkty natomiast zaskoczył stosunkowo niską pozycją w zestawieniu. Podczas gdy Sony PlayStation 4 wszedł na listę pod numerem 6, Microsoft Xbox One System zadebiutował znacznie niżej na 18. pozycji.

W erze gdy tablety powoli spychają laptoty, najpopularniejszy model, Lenovo IdeaPad Yoga 2 Pro uplasował się na 12. miesjcu, a następnie Apple MacBook Pro z wyświetlaczem Retina na 21. pozycji, 13-calowy Apple MacBook Air dopiero na 33. Dla porównania, osiem tabletów, które znalazły się w rankingu stanowi aż 30 procent całej listy.

Ciekawe co znajdzie się na liście za grudzień? Oczywiście napiszemy w pierwszym tygodniu stycznia 2014 roku. A może macie swoje typy na TOP 5?

Pełny ranking wraz z komentarzami znajdziecie na cnet.com/cnet100

źródło: cnet