Gra Family Guy na iOS-a i Androida w 2014 roku

Dobre wieści dla fanów animowanego serialu Family Guy – w 2014 roku zostanie wydana oficjalna gra mobilna bazująca na perypetiach bohaterów serii.

Family Guy header

Studio TinyCo właśnie ogłosiło, że nawiązało współpracę z Fox Digital Entertainment i zamierza wspólnie wydać grę na urządzenia mobilne, opartą na popularnym serialu Family Guy. Serial zadebiutował w 1999 roku i szybko zyskał grono fanów i dużą popularność.

Family Guy TinyCo FOXGra będzie dostępna na Androida i iOS-a już w 2014 roku, fabuła oparta zostanie na 212 oryginalnych epizodach z prawdziwego serialu. Stacja Fox że w tej grze, gracze będą uczestniczyć w przygodach bohaterów miasta Quahog.

W tym momencie niewiele więcej wiadomo o samej grze, ale wszystko wskazuje na to, że Fox i TinyCo pokładają duże nadzieje w projekt i traktują go bardzo poważnie. Twórcy zapowiadają, że będą chcieli, aby gracz poczuł się jakby grał w serialu – brzmi ciekawie.

Wieść o grze od razu przywodzi na myśl inny popularny tytuł na iOS-a, który odniół spory sukces i był również oparty na fabule serialu Foxa. Chodzi o tytuł The Simpsons: Tapped Out, wydany we współpracy z Electronic Arts.

Grę będziemy mogli zobaczyć już w 2014 roku. Tymczasem nie pozostaje nic innego jak czekać oglądając oddzinki serialu animowanego :)

O serialu za Wikipedią:

Family Guy – amerykański serial animowany stworzony w 1999[2] roku przez Setha MacFarlane’a i emitowany w telewizji FOX. Przedstawia on losy rodziny Griffinów, mieszkającej w fikcyjnym mieście Quahog, w stanie Rhode Island. Humor serialu oparty jest w dużej mierze na zaskakujących, często nonsensownych retrospekcjach, które przerywają właściwą akcję. Nawiązują one przeważnie do popkultury i różnych wydarzeń historycznych.

W Polsce serial był emitowany w stacjach TV 4 (pod tytułem Głowa rodziny) oraz Comedy Central Polska. Obecnie jest emitowany na kanale Fox Polska w wersji HD i SD, z napisami (od 6 listopada 2010).

Przy okazji warto przypomnieć kilka najlepszych momentów tej niekonwencjonalnej kreskówki. Poniżej urywki z serialu Family Guy – tylko dla widzów dorosłych :)

Strona główna serialu: fox.com/familyguy

źródło: iDownloadBlog, Wikipedia