Aplikacje mobilne dla studentów

Specjalnie dla wszystkich studentów, którzy nie rozstają się ze swoimi smartfonami, wyłowiliśmy prawdziwe perełki wśród popularnych aplikacji, dzięki którym będą mogli w pełni korzystać z potencjału własnego telefonu.

Aplikacje mobilne dla studentów

Wyciśnij ze swojego smartfona ile się da – aplikacje mobilne dla studentów

Przygotowanie notatek z wykładów, sprawdzenie dojazdu na uczelnię i informacji o imprezach za pomocą kilku kliknięć? Dzięki sprytnym aplikacjom mobilnym to możliwe! Studenci, czyli grupa, która ze smartfonów korzysta najczęściej, mogą w aplikacjach mobilnych przebierać do woli. Z myślą o ich wygodzie powstają coraz nowocześniejsze rozwiązania. Niektóre z nich pozwalają oszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Przedstawmy zatem zestawienie kilku najbardziej użytecznych aplikacji na smartfony.

Szybszy i łatwiejszy dojazd na uczelnię

ginger

jakdojade.pl

Już samo przedostanie się przez miejską dżunglę na zajęcia potrafi wyprowadzić z równowagi niejednego, nawet najbardziej cierpliwego studenta. Szczególnie, gdy trzeba zmierzyć się z nieustannymi remontami i zmianami rozkładów jazdy. Za pomocą aplikacji ginger lub jakdojade.pl można już w drodze na przystanek sprawdzić rozkład jazdy autobusów i tramwajów, miejsce przesiadki i czas, jaki zajmie dojazd na uczelnię.

otodojazd.plCi, którzy komunikację miejską najchętniej wyparliby z pamięci, powinni koniecznie wypróbować także dzieło studentów Politechniki Wrocławskiej – aplikację otodojazd.pl. Umożliwia ona dzielenie się wolnymi miejscami w samochodzie. Opcje są dwie: można poszukać kierowców, którzy codziennie jeżdżą w określonym kierunku, lub samemu zaproponować komuś podwózkę i tym samym zaoszczędzić nieco pieniędzy na paliwo. Ułatwieniem jest opcja wyszukiwania kierowców, którzy w najbliższym czasie będą przejeżdżać obok miejsca, w którym akurat się znajdujemy. Na ekranie smartfona pojawią się informacje jak daleko znajduje się kierowca i ile czasu zajmie mu dojazd. Wspólne przejazdy to ratunek dla studenckiego budżetu i oszczędność czasu.

jakdojade.pl
Android
iOS

Ginger
Android

otodojazd.pl
Android

Koniec bazgrołów i notatki w chmurze

EvernoteDropboxNa ratunek bezcennym materiałom naukowym przychodzą dwa rozwiązania multiplatformowe na smartfony, tablety i komputery – Evernote i Dropbox. Pierwszy to rodzaj cyfrowego notatnika, dzięki któremu spiszesz najważniejsze informacje wyciągnięte z zajęć, dodasz do nich zdjęcia, fragmenty plików PDF oraz linki stron. Wszystkie te dane będą dostępne automatycznie na smartfonie i komputerze.

Dropbox, czyli wirtualny pendrive, pomoże również w przygotowywaniach do egzaminu pomoże. Można na nim za darmo przechować do 2 GB danych. Ograniczeń w formatach plików nie ma, a wybrane foldery dzielić można ze znajomymi, co zapewne znacznie ułatwi pracę nad projektami.

Dropbox
Android
iOS

Evernote
Android
iOS

Tańsze zakupy dzięki sprytnym aplikacjom

ListonicWiele pomocnych aplikacji dla studentów stworzyli oni sami. Tak jest nie tylko w przypadku wspomnianego już otodojazd.pl, ale i Listonic, czyli mobilnej listy zakupów stworzonej przez łódzkich żaków. Listę można synchronizować, np. ze współlokatorami i wspólnie ustalać, co trzeba kupić, a następnie odznaczać kolejne punkty na liście. Dodatkowo aplikacja Listonic współpracuje z wieloma sieciami sklepów, dzięki czemu tworząc listę zakupów jesteśmy informowani, które produkty są aktualnie objęte promocją – to przydatne rozwiązanie, szczególnie, gdy chcemy zaoszczędzić.

Listonic
Android
iOS

CeneoSposobem na oszczędność na zakupach są też aplikacje Kup Blisko i Citeam.pl, które wyświetlają aktualne rabaty z uwzględnieniem miejsca, w którym się znajdujemy. I tym sposobem prosto z uczelni można wybrać się na tańszą pizzę albo razem ze znajomymi pójść do kina za cenę jednego biletu. Wśród aplikacji mobilnych znajdziemy też wiele porównywarek cen, które podpowiedzą, gdzie możemy kupić taniej różne sprzęty. Najpopularniejsza jest Ceneo.pl, która wyszukuje produkty nie tylko po wpisanej frazie, ale i po kodzie kreskowym lub zdjęciu, np. okładki książki czy gry. Warto również na bieżąco śledzić stan swojego konta, co umożliwiają aplikacje niemal wszystkich banków.

Ceneo
Android
iOS

Rozmawiaj z wszystkimi i poznawaj nowych ludzi

WhatsApp MessengerFacebook MessengerGadu-GaduAle umówmy się, nie samą nauką student żyje, dlatego w naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć aplikacji, które pozwolą nam łatwiej i szybciej komunikować się z ludźmi na roku. Zamiast płacić za smsy lepiej zainstalować na swoim smartfonie aplikację WhatsApp, czyli multiplatformowy komunikator umożliwiający wysyłanie wiadomości, zdjęć i nagrań wideo. Warto pamiętać, że istnieje też mobilna wersja starego, dobrego GaduGadu – zwłaszcza, że ten polski komunikator w swojej najnowszej wersji posiada funkcję GGdysk, czyli odpowiednik wspomnianego wcześniej Dropboxa.

Facebook Messenger
Android
iOS

WhatsApp Messenger
Android
iOS

Gadu-Gadu
Android
iOS

EventInfoPo całym dniu zajęć i nauki czas na odprężenie, ale gdzie? W wyborze miejsca na wieczorne imprezy pomoże EventInfo – aplikacja, która wyszukuje w danej lokalizacji aktualne imprezy i koncerty. Zapewnia też dostęp do informacji o promocjach oferowanych przez kluby. Nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się wolnym wieczorem i wyjść na parkiet, gdy tylko zagrają fajny utwór. Co to za piosenka? Podpowie aplikacja Shazam. Wystarczy nagrać fragment utworu, a w ciągu pół minuty otrzymamy szczegółowe dane piosenki. To bardzo przydatne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy lubią odkrywać nowe dźwięki.

EventInfo
Android
iOS

Jak się okazuje smartfony to urządzenia, które mogą ułatwiać życie w bardzo różnym zakresie. Świetnie sprawdzają się także, gdy chcemy zagrać w grę lub jako kieszonkowe wersje telewizorów, dzięki aplikacjom VOD. Z powodzeniem mogą więc zastąpić mniej poręczne komputery – wystarczy odkryć ich nieograniczone funkcje.

Zobaczcie także nasze zestawienia:

25 najlepszych niezbędnych aplikacji na Androida
55 niezbędnych aplikacji w iPhone’ie

źródło: otodojazd.pl