Jak wyeksportować dane z Gmaila i Kalendarza Google’a?

Chcesz przenieść dane z Androida do iOS-a? Google pozwala teraz na łatwe przeniesienie danych z Gmaila i Kalendarza Google’a.

eksport danych z gmaila i kalendarza Google do iOS-a

Google udostępniło przydatną usługę, pozwalającą na pobranie kopii danych przechowywanych w produktach Google’a. Niestety nie wszystkie popularne produkty Google’a są jeszcze obsługiwane. Na przykład, eksport dwóch popularnych usług: Gmaila i Kalendarza będą dostępne w ograniczonym zakresie.

Jak ogłoszono w poście na oficjalnym blogu Gmaila, użytkownicy usług będą mogli eksportować swoje dane z kalendarza w formacie iCalendar i archiwum Gmaila w formacie MBOX, które są łatwe do zaimportowania do programów Apple’a, zarówno pod OS X jak i iOS-em.

Prezes Google’a Eric Schmidt niedawno napisali przewodnik jak przejść z iPhone’a na Androida, więc myślę, że ta wiadomości spodoba się użytkownikom Androida/ Google, którzy chcą przejść na platformę iOS.

Tak jak w przypadku eksportu danych z innych produktów Google’a, w przypadku Gmaila i Kalendarza oferowane są dodatkowe funkcje. Na przykład, można wyeksportować dane wszystkich kalendarzy lub po prostu wybrane.

W podobnym duchu, użytkownicy mogą pobrać pojedyncze archiwum Gmaila lub tylko podzbiór etykiet. Należy pamiętać, że można wyeksportować Gmaila trzy razy dziennie i do siedmiu razy w tygodniu.

Dane z Gmaila i Kalendarza Google'a
Eksport danych z Gmaila i Kalendarza Google’a

Archiwum Gmaila dostępne jest w formacie MBOX, który obsługiwany jest przez popularne programy pocztowe, w tym Microsoft Outlook 2011, Mozillę Thunderbird oraz program Mail Apple’a pod OS X. Po zaimportowaniu Gmaila do poczty w programie Mail, można łatwo skopiować wszystkie wiadomości do iOS-a przez usługę iCloud. Na stronach WiscMail znajdziecie instrukcję jak zaimportować dane mbox do programów pocztowych (Thunderbirda, Maila i Outlooka w różnych wersjach).

Jeśli eksportujesz tylko niektóre etykiety, a nie całe archiwum Gmaila, każda etykieta będzie w osobnym pliku mbox. Należy pamiętać, że etykiety w Gmailu są stosowane do całych wątków, a nie pojedynczych wiadomości, co oznacza, że mogą pojawić się duplikaty niektórych wątków podczas eksportowania wielu etykiet.

Format iCalendar jest obsługiwany przez wszystkie popularne programy i platform w tym kalendarz na OS X/ iOS-a. Kopiując dane wyeksportowanych kalendarzy Google’a do iClouda, sprawi, że będą dostępne na różnych urządzeniach z systemem iOS.

Google zaznacza, że ​​możliwość pobierania wiadomości z Gmaila zostanie wdrożony dla wszystkich w ciągu miesiąca, podczas gdy dane Kalendarza są dostępne do eksportu dla wszystkich już dzisiaj. Sprawdziłem i rzeczywiście póki co na moim koncie dostępne są tylko dane kalendarza.

Kopię danych możecie pobrać z panelu swojego konta Google: google.com/settings/takeout/custom/gmail,calendar

źródło: Google, iDownloadBlog