Phonebloks – zbuduj swojego smartfona

Zbuduj własnego smartfona z Phonebloks. Zobaczcie rewolucyjny telefon, niczym z klocków lego. Przyszłość wśród urządzeń mobilnych?

Phonebloks

Phonebloks – telefon, który warto mieć – czy projekt jest przyszłością urządzeń mobilnych? Phoneblok wykonany jest z odpinanych części, tzw. bloków, które połączone są z podstawą, zamykając wszystko razem tworzą telefon lub tablet. Jeśli jedna z części się zepsuje można ją łatwo wymienić, jeśli część jest przestarzała można szybko zaktualizować bez potrzeby wymiany całego sprzętu. Brzmi ciekawie?

Najlepsze jednak jest to, że części można dowolnie składać w spersonalizowaną całość, dzięki czemu tworzymy urządzenie dostosowane do naszych potrzeb. Jeśli potrzebujemy lepszego aparatu, wymieniamy część na większa i wydajniejszą. Jeśli zależy nam na tym, żeby urządzenie pracowało jak najdłużej na baterii, to największym blokiem w układance staje się bateria.

Telefon dla lubiących fotografować:

Phonebloks camera

Telefon z dużą baterią dla dłuuugo serfujących w sieci na komórce?

Phonebloks cloud

Prosty telefon, służący głównie do wykonywania połączeń dla osób starszych?

Phonebloks simple

Phonebloks to trochę takie klocki lego z zaawansowaną elektroniką. Nie ukrywam, że po obejrzeniu poniższego filmiku od razu idea i sam projekt bardzo przypadły mi do gustu. Ale co z systemem operacyjnym?

Zalety Phonebloks:

  • Własny sklep z częściami: Blokstore jest skonfigurowany tak jak AppStore dla sprzętu. Firmy trzecie mogą rozwijać i budować swoje bloki dla platformy. W Blokstore są sprzedawane, a pieniądze dzielone między firmami i Phonebloks.
  • Budowanie unikalnych, różnych urządzeń: platforma może być przystosowana do innych rozmiarów, do tworzenia nowych urządzeń, takich jak tablety, kamery itp.
  • Możliwość szybkiej wymiany, naprawy uszkodzonych lub niepotrzebnych bloków.
  • Wybór części marki , którą lubisz: Philips, NIKON lub Canon lub inne firmy wspierające projekt. Wybór należy do nas.
  • Bloki mogą być opracowane dla konkretnych potrzeb. Zasilanie bateriami słonecznymi, czuły ekran dla osób niewidomych, lekki dla podróżnych itp.

Zobaczcie poniższy film o Phonebloks

Jak Wam podoba się pomysł tworzenia własnego telefonu z bloków?

Strona projektu: Phonebloks.com
Pomysłodawcą i twórca projektu jest Dave Hakkens.