iPad Air – nowy tablet od Apple’a

iPad Air od Apple’a będzie dostępny od 1 listopada również w Polsce, już od 2099 zł.

iPad Air

Apple na dzisiejszej konferencji przedstawiło kilka ciekawych statystyk m.in.: 1 000 000 aplikacji w App Storze,
60 000 000 000 pobieranych aplikacji i 64 procent urządzeń Apple’a działa już pod iOS-em 7. Ogłoszono, że OS X Mavericks będzie dostępny do pobrania za darmo już od dzisiaj. Nowy Mac Pro będzie dostępny w sprzedaży w grudniu już od 2 999 dolarów, pokazano nowe 64-bitowe wersje iWorka i iLife’a – aplikacji dla Maków i iOS-a oraz odświeżone nowe wersje 13 i 15-calowych komputerów MacBook Pro z wyświetlaczem Retina, szybszą pamięcią PCIe, Thunderbolt 2I/O, czwartej generacji Intela, które są dostępne już od dzisiaj w bardziej przystępnych cenach niż kiedykolwiek. iPad mini z wyświetlaczem Retina również dostępny w App Storze od 1699 zł.

A teraz na najważniejsze – nowe iPady piątej generacji, nazwane iPad Air.

Czym jest nowy iPad Air?

To piątej generacji pełnowymiarowy iPad, przystosowany do obecnych wymagań użytkowników, Urządzenie nadal ma 9,7-calowy wyświetlacz Retina, ale także o 43 proc. chudsze obramowanie.

Poniżej więcej szczegółów dot. specyfikacji nowego tabletu – iPad Air:

Zupełnie nowa konstrukcja

iPad Air waży zaledwie 472 gramy i jest o 20 procent smuklejszy.2 Jego lekkość jest zdumiewająca. A mimo to, dzięki idealnie dopracowanej aluminiowej obudowie unibody jest trwały i solidny.

 

Wyświetlacz Retina o przekątnej 9,7 cala

Na olśniewającym wyświetlaczu Retina z ponad 3,1 miliona pikseli — co oznacza o milion więcej niż w przypadku telewizora HD — zdjęcia i nagrania wideo są niewiarygodnie bogate w szczegóły, a tekst jest ostry jak brzytwa.

Procesor A7

Potężny, energooszczędny procesor A7 z architekturą 64-bitową sprawia, że iPad Air reaguje niezwykle szybko i płynnie. A zarazem zapewnia nawet 10-godzinny czas pracy baterii.

Ultraszybki interfejs bezprzewodowy

Interfejs 802.11n z technologią MIMO zapewnia nawet dwukrotnie większą szybkość w sieci Wi-Fi.4 Zaś model Wi-Fi + Cellular obsługuje teraz więcej sieci komórkowych na całym świecie niż kiedykolwiek przedtem.

Potężne aplikacje w pakiecie

iPad oferuje fantastyczne aplikacje do sprawdzania poczty, surfowania w sieci i prowadzenia wideorozmów. Zawiera też rewelacyjne aplikacje, dzięki którym w kilka minut zrobisz wspaniałe rzeczy — od edycji zdjęć, przez montaż filmów, tworzenie muzyki i dokumentów, po przygotowywanie prezentacji i arkuszy kalkulacyjnych.

Ponad 475 000 aplikacji w App Store

Aplikacje dla iPada pomogą Ci zrealizować każdy pomysł, który zrodzi się w Twojej głowie. A ponieważ stworzono je specjalnie z myślą o iPadzie, w pełni wykorzystują one wbudowane w niego zaawansowane technologie.

Zawartość opakowania

  • iPad Air
  • Przewód złącza Lightning z interfejsem USB
  • Zasilacz USB 12 W

iOS 7

Teraz iOS jest jeszcze łatwiejszy w użyciu dzięki takim funkcjom, jak Centrum sterowania, AirDrop i inteligentniejsza wielozadaniowość. A ponieważ został zaprojektowany specjalnie dla iPada, wszystko świetnie działa i wygląda.

iPad Air dostepny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: gwiezdna szarość i srebrnym. Wersję bez 3G można kupić już od 2099 zł a wersję 16GB z Wi-Fi i 3G od 2599 zł w Orange i T-Mobile.

Poniżej zrzut ekranu ze sklepu Apple’a z cenami za poszczególne modele.

Ceny iPada Air

Nowy iPad Air waży zaledwie 453,6 gramów (czyli 1 funt) i ma zaledwie 7,5 mm (jest 20 proc. cieńszy od swojego poprzednika). Wydajność graficzna jest 72 razy szybsza w porównaniu do oryginalnego iPada oraz 3D jest dwa razy szybcsze niż na iPadzie 4. Jeśli chodzi o wydajność procesora, nowy iPad otwiera aplikacje dwa razy szybciej, choć należy wspomnieć, że użytkownicy zaczną dostrzegać pewne znaczne zwiększenie prędkości po optymalizacji aplikacji dla procesora 64-bitowego.

Trzy razy szybcsza sieć Wi-Fi 802.11ac jest również wewnątrz nowego tabletu – to pierwsze urządzenie z bezprzewodową technologią MIMO. Na komórkowej przodu, nowe korzyści powietrza iPad z rozszerzonym wsparciem LTE widzieliśmy na iPhone 5s.

Tablet posiada także podwójne mikrofony dla lepszego odbioru oraz lepsze wyniki Siri.

iPad Air grubość

Apple zapowiedział, że Air iPad pojawi się w sprzedaży od 1 listopada w kilkudziesięciu państwach, w tym również w Polsce.

iPad Air od 1 listopada w Polsce

„Nasza najbardziej zaawansowana technologia w magicznym i rewolucyjnym urządzeniu za niewiarygodną cenę” – tak powiedział Tim Cook o nowym iPadzie Air, który jest jednym z najbardziej udanych produktów w historii firmy Apple. Skumulowana sprzedaż iPada została zwieńczona 170 000 000 sztuk w ubiegłym miesiącu.

Trudno konkurować z tym tabletem, nic dziwnego, że Apple sprzedało go 170 milionów w ciągu trzech lat.

A Wy kupicie nowego iPada?

Więcej o nowym iPadzie przeczytacie na stronach Apple’a: apple.com/pl/ipad-air
Nowego iPada Air kupicie w sklepie Apple’a.

źródło: Apple, iDownloadBlog