Mail: Jak edytować, organizować i usuwać skrzynki pod iOS 7?

Krótki poradnik, jak edytować skrzynki pocztowe w natywnej aplikacji Mail dołączonej do najnowszego systemu mobilnego Apple’a.

Mail icon iOS 7

W wersji iOS-a 6 Apple wprowadziło kilka nowych funkcji dla swojej aplikacji pocztowej Mail, między innymi: folder VIP, możliwość dołączania zdjęć i filmów do wiadomości z poziomu aplikacji. W iOS-ie 7 dodano możliwość edytowania, reorganizowania i ukrywania swoich skrzynek pocztowych. Poniżej pokażemy Wam, jak skorzystać z tych funkcji.

Pewnie większość z Was już korzysta z tych funkcji, chociażby z ukrywania niechcianych skrzynek/folderów. Jeśli wiecie jak to zrobić, to nie musicie czytać dalej tego wpisu. Artykuł przeznaczony dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z iOS-em i aplikacją Mail lub dla tych którzy chcieliby dowiedzieć się więcej na temat usługi Mail a boją się zapytać :) 

Dzięki przyciskowi „Edycja” w prawym górnym rogu sekcji skrzynek pocztowych w aplikacji Mail, możecie w całkiem nowy sposób organizować swoje skrzynki. Zobaczcie jak.


Ukrywanie/ dodawanie skrzynek

Jak edytować skrzynkę pocztowąFoldery z regułami

Nie korzystacie z folderu VIP i chcieliście się go pozbyć? W nowej wersji aplikacji jest to możliwe. Oprócz tego można dodawać skrzynki/foldery, takie jak sygnalizowane, nieprzeczytane wiadomości, wiadomości z załącznikami oraz inne e-maile z innymi regułami (zdjęcie powyżej).

Krok 1 Otwórz aplikację poczty Mail i wróć do skrzynek pocztowych.

Krok 2 Naciśnij przycisk „Edytuj” w prawym górnym rogu.

Krok 3 Zaznacz lub odznacz skrzynki pocztowe, w zależności od tego, czy chcesz je mieć widoczne lub ukryte.

Krok 4 Kliknij „Gotowe” w prawym górnym rogu.

Dodawanie nowych skrzynek pocztowych (folderów)

Dodawanie nowych skrzynek

Można również tworzyć nowe skrzynki pocztowe z folderów na wybranym dołączonym koncie e-mail. Jeśli chcecie mieć dostęp do wybranego katalogu z dodanego konta e-mail do aplikacji, możecie wyciągnąć go do poziomu skrzynek pocztowych. Zobaczcie jak prosto to zrobić.

Krok 1 Otwórz aplikację poczty i wrócić do skrzynek pocztowych.

Krok 2 Naciśnij przycisk „Edycja” w prawym górnym rogu.

Krok 3 Przewiń na sam dół i wybierz „Dodaj skrzynkę pocztową …”.

Krok 4 Wybierz konto e-mail z którego chcesz wyciągnąć folder do poziomu skrzynek pocztowych.

Krok 5 Wybierz foldery, które chcesz utworzyć jako nowe skrzynki pocztowe.

Krok 6 Kliknij „Gotowe” w prawym górnym rogu.

Reorganizowanie skrzynek

Reorganizacja skrzynek

Jak edytować kolejność skrzynek pocztowych? Jeśli chcecie mieć swoje osobiste konto e-mail na najwyższej pozycji, a mniej ważne na samym dole, możecie to zrobić dostosowując kolejność skrzynek/katalogów wyciągniętych na ekran główny aplikacji.

Krok 1 Otwórz aplikację poczty i wrócić do skrzynek pocztowych.

Krok 2 Naciśnij przycisk „Edycja” w prawym górnym rogu.

Krok 3 Wybierz trzy linie po prawej stronie skrzynki pocztowej/katalogu, którą chcesz przenieść.

Krok 4 Przeciągnij skrzynki na pożądaną pozycję.

Krok 5 Kliknij „Gotowe” w prawym górnym rogu.

Teraz już wiesz, jak edytować, reorganizacji, a nawet ukrywać skrzynki pocztowe. Dzięki powyższym udogodnieniom możecie wyciągnąć najczęściej sprawdzane foldery/ skrzynki pocztowe i mieć do nich szybszy dostęp.

źródło: iDownloadBlog.com

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj
 • Pingback: Najlepsze programy pocztowe na iPhone'a | mobiRANK.pl()

 • Nowy użytkownik ipada

  W jaki sposob stworzyc katalog w głównym oknie, który byłby dostępny dla pozostałych kont email ( 6 do 10 dodatkowych kont email), np: o nazwie Wazne, do którego mógłbym w prosty sposób przenosić ważne dla mnie emaile z wszystkich kont w jedno miejsce do jednego katalogu?
  2 pytanie: czy jest możliwość zaznaczenie kilkunastu lub kilkudziesięciu maili na zasadzie zaznacz wszystko i usuń? Na razie po edycji mam pole do zaznaczenie przy każdym emailu i żeby zaznaczyć wszystkie maile w skrzynce muszę kilkadziesiąt razy klikać – dopiero wtedy mogę wszystkie usunąć. Niemożliwe, żeby tak prostej i oczywistej rzeczy nie było w ios??? Prośba o pomoc w skonfigurowaniu tej aplikacji do obsługi maila lub wskazania takiej aplikacji, która mógłbym zainstalować na iPad air i miałaby taka funkcjonalność?

  • Odpowiadając na pierwsze pytanie, możesz skorzystać z sygnalizatora, który jest wbudowany w aplikacji mail, wówczas wszystkie ważne wiadomości będą dostępne w tym katalogu z ekranu głównego.
   Jeśli korzystasz z Gmaila polecam aplikację Google’a – dla mnie najlepsza.
   Polecam też apkę mailbox: https://itunes.apple.com/pl/app/mailbox/id576502633?mt=8
   Z tego co wiem nie ma sposobu na zaznaczenie wszystkich wiadomości hurtem w aplikacji Mail Apple’a, kiedyś (chyba jeszcze pod iOS-em 5) była luka, gdzie był sposób na szybkie zaznaczenie nieprzeczytanych.

   • Anonim

    Z tego co rozumiem to do sygnalizatora wpadną maile oznaczone przez nadawcę jako ważne, a to nie do końca o to chodzi. To ja z dziesiątek maili chciałbym zadecydować który mail jest dla mnie ważny i do którego chciałbym pózniej wrócić. Stworzenie własnego katalogu w programie obsługującym konta email to chyba nie jest jakieś trudne zadanie? Uważam to za wielka niedorobke, na która taka firma jak Apple nie powinna sobie pozwolić. Podobnie z opcja zaznaczenie wszystkich maili na koncie, to jest funkcjonalność bardzo pożądana, nie nazwałbym tego luka :)
    Jak pan lubi i testuje nowe gadżety to proszę zerknąć na wbudowany w Htc One program do obsługi maili, tam jest tylko android, ale w tym przypadku Apple mógłby się uczyć. Szkoda, bo pod względem jakości wykonania i komfortu pracy uważam ze ten iPad to jest absolutny top na rynku. Dlatego szukam aplikacji do obsługi maili pod iOS, który spełniłby moje wymagania. Czy ktoś może coś polecić? Miałem nadzieje, ze wykorzystam go rownież w pracy, ale bez tych podstawowych funkcjonalności pozostanie tylko gadżetem do przeglądania internetu i dla gier dla dzieci:)

    • Sygnalizatorem oznaczać można samodzielnie dowolną wybraną wiadomość – wystarczy wybrać pożądaną wiadomość i wybrać flagę z lewego dolnego rogu i wybrać Sygnalizator (oznaczysz w ten sposób wiadomość jako ważną i będzie widoczna w katalogu Sygnalizowane) – pełni to funkcję katalogu „Ważne”.
     Osobiście nie używam do obsługi korespondencji aplikacji Mail. Zgadzam się, że jest prosta i nie posiada zbyt wielu zaawansowanych funkcji, ale chyba taka filozofia Apple’a. Wersja desktopowa Maila na OS X jest bardziej rozbudowana :)
     Polecam aplikacje: Gmaila lub Mailboxa – dla mnie posiadają wszelkie niezbędne do pracy funkcje. Jeśli posiadasz konto na Gmailu warto podłączyć inne konta pod tę skrzynkę i korzystać z apki Google’a.
     Jesli chodzi o aplikacje na Androida, swoją drogą na HTC, również korzystam z Gmaila :) a nie z wbudowanej aplikacji systemowej.

     • Nowy użytkownik IPada Air

      Niestety Sygnalizator nie działa jak katalog, przenieść do tego emaila się nie da i jak skasujemy wiadomość w inbox to w sygnalizatorze już nie znajdziemy tej wiadomości. Aplikacja Google oraz Mailbox tez nie maja tej funkcjonalności, chociaż ta od Google jest ciekawa. Tak czy inaczej trochę w tym miejscu Apple zawodzi.
      Androidowa aplikacja Htc One do obsługi maila jest dużo lepsza.

  • uzupełniając odpowiedź: Mailbox na razie jest dostępny dla kont gmailowych, ale twórcy zapowiadają udostępnienie apki dla innych kont, więc może ta aplikacja wkrótce będzie dobrą alternatywą?

 • Makzzz

  A jak usunąć konto z tego programu?

  • Aby usunąć (nie ukryć) musisz wejść do Ustawienia > Poczta, kontakty, inne > (w sekcji KONTA wybrać konto, które chcesz usunąć i na samym dole wybrać czerwony przycisk: Usuń konto)