Flickr z funkcją auto upload na iOS-a 7

Flickr na urządzenia działające pod iOS-em 7 teraz z funkcją automatycznego przesyłania zdjęć do 1 TB-owej chmury.

Flickr

Yahoo! wydało nową wersję Flickra na iPhone’a z zainstalowanym systemem iOS 7, dodając ciekawą funkcją automatycznego uploadowania zdjęć z urządzenia. Dzięki wielozadaniowości iOS-a 7 aplikacja może wysyłac w tle zdjęcia z naszego strumienia zdjęć wprost do chmury w aplikacji Flickr. Zdjęcia wysyłane są w pełnej rozdzielczości z atrybutem prywatne, co oznacza, że są widoczne tylko dla nas, do momentu gdy zmienimy ustawienia udostępniania. Podobne funkcje mają między innymi takie aplikacje jak Dropbox, Google+, Facebook czy Everpix.

Flickr oferuje 1 TB przestrzeni w chmurze na e-maile i zdjęcia, więc nie musimy się martwić o brak miejsca (w rzeczywistości to downgrade, ponieważ wcześniej mieliśmy nieorganiczoną ilość miejsca). Automatyczny upload działa nawet jeśli zamkniemy aplikację w trakcie przesyłania, oprócz tego możemy wyłączyć przesyłanie przy połączeniu z internetem przez sieć komórkową.

Aktualizacja dostarcza również filtry wideo oraz ciekawą opcję zaawansowanej edycji zdjęć – automatyczne prostowanie zdjęć. Interfejs edytora przypomina znane koło z aplikacji iPhoto wydanej przez Apple’a (por. zdjęcie poniżej).


FlickrFlickr

Niestety wciąż brakuje wersji przystosowanej do iPada, ale wciąż jest to ciekawa apka, którą możecie wykorzystać do tworzenia kopii zapasowej zdjęć z iPhone’a (zachowując oryginalne wymiary zdjęć).

Warto dodać, że  iOS 7 jest zintegrowany z Flickrem, dzięki czemu możecie udostępniac zdjęcia w serwisie z poziomu każdej aplikacji, która korzysta ze standardowych arkuszy udostępniania systemu iOS 7.

Podsumowanie nowości w wersji 2.30.1503 Flickra:

  • autoprzesyłanie zdjęć do chmury o pojemności 1 TB,
  • zaawansowany edytor zdjęć z funkcją automatycznego prostowania zdjęć,
  • usunięto błędy związane z logowanie za pomocą konta Google.

Aplikację możecie pobrać z App Store’a. W wersji na Androida nie ma jeszcze opisanych powyżej funkcji.

Dostepne w App Store

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, jestem pasjonatem urządzeń mobilnych oraz nowych technologii – i nie waham się ich używać.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj