Flickr z funkcją auto upload na iOS-a 7

Flickr na urządzenia działające pod iOS-em 7 teraz z funkcją automatycznego przesyłania zdjęć do 1 TB-owej chmury.

Flickr

Yahoo! wydało nową wersję Flickra na iPhone’a z zainstalowanym systemem iOS 7, dodając ciekawą funkcją automatycznego uploadowania zdjęć z urządzenia. Dzięki wielozadaniowości iOS-a 7 aplikacja może wysyłac w tle zdjęcia z naszego strumienia zdjęć wprost do chmury w aplikacji Flickr. Zdjęcia wysyłane są w pełnej rozdzielczości z atrybutem prywatne, co oznacza, że są widoczne tylko dla nas, do momentu gdy zmienimy ustawienia udostępniania. Podobne funkcje mają między innymi takie aplikacje jak Dropbox, Google+, Facebook czy Everpix.

Flickr oferuje 1 TB przestrzeni w chmurze na e-maile i zdjęcia, więc nie musimy się martwić o brak miejsca (w rzeczywistości to downgrade, ponieważ wcześniej mieliśmy nieorganiczoną ilość miejsca). Automatyczny upload działa nawet jeśli zamkniemy aplikację w trakcie przesyłania, oprócz tego możemy wyłączyć przesyłanie przy połączeniu z internetem przez sieć komórkową.

Aktualizacja dostarcza również filtry wideo oraz ciekawą opcję zaawansowanej edycji zdjęć – automatyczne prostowanie zdjęć. Interfejs edytora przypomina znane koło z aplikacji iPhoto wydanej przez Apple’a (por. zdjęcie poniżej).

Flickr Flickr

Niestety wciąż brakuje wersji przystosowanej do iPada, ale wciąż jest to ciekawa apka, którą możecie wykorzystać do tworzenia kopii zapasowej zdjęć z iPhone’a (zachowując oryginalne wymiary zdjęć).

Warto dodać, że  iOS 7 jest zintegrowany z Flickrem, dzięki czemu możecie udostępniac zdjęcia w serwisie z poziomu każdej aplikacji, która korzysta ze standardowych arkuszy udostępniania systemu iOS 7.

Podsumowanie nowości w wersji 2.30.1503 Flickra:

  • autoprzesyłanie zdjęć do chmury o pojemności 1 TB,
  • zaawansowany edytor zdjęć z funkcją automatycznego prostowania zdjęć,
  • usunięto błędy związane z logowanie za pomocą konta Google.

Aplikację możecie pobrać z App Store’a. W wersji na Androida nie ma jeszcze opisanych powyżej funkcji.

Dostepne w App Store