Facebook przygotowuje dużą aktualizację na iPhone’a

Serwis 9to5mac.com donosi, że niebawem czeka nas duża aktualizacja aplikacji Facebooka na iUrządzenia.

Facebook iOS 7 concept

Według doniesień serwisu 9to5mac, Facebook przygotowuje parę większych uaktualnień dla swoich aplikacji. Gigant społecznościówek testuje zaktualizowaną wersję swojej aplikacji na iPhone’a, iPada i iPoda touch, która zawierać ma narzędzie do przeszukiwania grafów. Search Graph to funkcja, która pozwala użytkownikom Facebooka na znalezienie innych użytkowników, którzy mają podobne zainteresowania. Na przykład, za pomocą Search Graph można wyszukać wszystkich znajomych którzy „Lubią” określoną stronę na Facebooku, muzykę lub film.

faceboook search graph
Zrzuty ekranu z funkcji Search Graph Facebooka dla iPhone’a

Oprócz wyżej wymienionej aktualizacji głównego klienta Facebooka pod iOS-a, ma być przygotowane całkowite przeprojektowanie aplikacji Messenger. Rzekomo testowane są dwie wersje komunikatora. Mówi się, że pierwsza przypomina w dużej mierze natywną aplikację Wiadomości w systemie iOS 7. Zawiera zielone elementy interfejsu oraz chmurki znane z SMS-ów iPhone’a. Druga wersja, która jest bardziej prawdopodobną, jest spójna z wyglądem iOS-a 7, biała bez niebieskich elementów Facebooka oraz zintegrowana z książka adresową urządzenia.

Nowa aplikacja ma mieć również przeprojektowaną ikonę, na której widnieje chmurka czatu z białym obramowaniem. Autorzy doniesień donoszą również o podobnych zmianach dla Messengera dla systemu Android. Oprócz nowych apek testowane są nowe filtry wideo dla najnowszej wersji Instargrama. Niestety są to na razie tylko plotki i nie jest pewne kiedy Facebook zamierza wydać te aktualizacje.

Facebook Messanger concept
Koncepcja Fecebook Messangera na iOS-a 7 od Unity.hr

Greg Novick, który był głównym inżynierem ds. przebudowy aplikacji Facebooka na iOS-a prawdopodobnie wraca do Apple’a. Przed rozpoczęciem pracy w Facebooku, Novick był jednym z pierwszych projektantów oryginalnego oprogramowania iPhone’a i rozwijał główną aplikację Mail na iUrządzenia. Możemy się domyślać, że ta roszada może być związana z głębsza integracją iOS-a z Facebookiem. Jak będzie? Oczywiście przekonamy się niebawem.

Tymczasem obie aplikacje możecie pobrać z App Store’a i sklepu Google Play.

źródła: 9to5mac.com, zdjęcie: Facebook for iOS 7concept od unity.hr