Nowe iPady już 22 października?

Serwis AllThingsD donosi o prawdopodobnej premierze nowych iPadów.

iPad mini

Według AllThingsD (blog o nowych technologiach obsługiwany przez The Wall Street Journal), Apple zaprezentuje nowe iPady dokładnie za dwa tygodnie, we wtorek 22 października. Jak wiemy Apple lubi organizować swoje wydarzenia medialne we wtorki, a 22 października przypada właśnie na ten dzień. Jest to również sześć dni przed ogłoszeniem wyników finansowych przez Apple’a.

Wydarzenie poświęcone będzie prawdopodobnie nowym iPadom, choć jak mówią osoby zaprzyjaźnione z planami Apple’a (czytaj: PR Apple’a) ma być również zaprezentowany nowy Mac Pro oraz nowy OS X Mavericks.

John Paczkowski, z AllThingsD pisze:

People familiar with Apple’s plans tell AllThingsD that the company will hold its next invitation-only event on Tuesday, October 22. The focal point of the gathering will be the latest updates to the company’s iPad line, but the new Mac Pro and OS X Mavericks will likely get some stage time as well, I’m told.

tweeter 22 października

Jim Dalrymple z The Loop, który często pełni rolę nieoficjalnego rzecznika Apple rzucił przysłowiowe „yep” cytując Paczkowskiego.

Niezależnie od premiery iPadów to będzie pracowity miesiąc: 22 października zbiega się również z wydarzeniem organizowanym przez Nokię. Nie jest znane miejsce konferencji, ale Paczkowski przypuszcza, że będzie to Apple’s Town Hall Auditorium w Cupertino lub  Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco.

W każdym razie plotka o nowych iPadach jest coraz bardziej prawdopodobna, a Ci którzy czekają na piąta odsłonę nowych 9,7-calowych iPadów oraz odświeżonych iPadów mini, mogą odliczać do 22 października.

Jak będzie przekonamy się jak zwykle w dniu premiery, bo pewne jest, że Apple nie zdradzi wcześniej żadnych szczegółów :)

źródło: iDownloadBlog.com