Apple rozpoczyna prace nad iOS 8 i OS X 10.10

Nowy system iOS 8 na iUrządzenia oraz OS X 10.10 w przygotowaniu, pod nazwą kodową Syrah.

iOS 8

OS X Mavericks jest dziesiątą aktualizację do systemu operacyjnego dla komputerów Mac. Cztery dni temu oprogramowanie osiągnęło status Golden Master wskazujący na to, że jest wystarczająco dobry do udostepniania użytkownikom. Firma skupia się na teraz na swoich kolejnych wydaniach głównych, czyli systemu na urządzenia mobilne iOS 8 i OS X 10.10 na Maki, o nazwie kodowej Syrah. Nazwa wziąła się od czerwonej odmiany winogron, znanych także pod nazwą shiraz i balsamia, uprawianych na całym świecie i wykorzystywanych głównie do produkcji czerwonego wina.

Według Marka Gurmana z 9to5Mac, kompilacje z Syrah są dostępne dla pracowników Apple do wewnętrznych testów już od początku września. Obecne wersje Syrah są ponoć niemal identyczne jak wersja Golden Master OS X Mavericks.

Podejrzewa się, że OS X Syrah będzie miało przeprojektowanny interfejs użytkownika, aby przypominał odnowioną „płaską” wersję iOS-a. Jeśli historia lubi się powtarzaćto OS X 10.10 powinien być wydany już za rok.

Syrah guide

Gurman w innym raporcie cytuje źródła, które opisują Syrah jako podobny, ale nie tak drastycznie różny od nowych wzorów znalezionych w iOS 7 i iCloud.com. Rozwój iOS 8 podobno również posępuje do przodu. Niewiele wiadomo na temat systemu iOS 8, z wyjątkiem niektórych rozszerzeń m.in. do map, takich jak cechy rozpoznawcze samochodu.

Syrah
Syrah

Apple niedawno rozpoczęło szkolenie swoich pracowników ze wsparcia dla systemu OS X Movericks. To zazwyczaj sugeruje zbliżające się publiczne wydanie. Można się zatem spodziewać premiery nowego OS X Mavericks pod koniec października, prawdopodobnie obok nowych MacBooków oraz długo wyczekiwanych iPadów. Mavericks prawdopodobnie będzie kosztować poniżej dwudziestu dolarów. Więcej powinno być wiadomo 28 października, kiedy to Apple zaplanowało konferencję prezentującą wyniki finansowe.

Oprócz funkcji ogłaszanych publicznie, Mavericks będzie zintegrowany z funkcjami iUrządzeń działających pod iOS 7.

Tak więc, kto czeka na iOS 8 oraz Jony Ive’wową wersję OS X Syrah?

Więcej o OS X Movericks przeczytacie na: http://www.apple.com/pl/osx/preview/

źródło: iDownloadBlog.com