Sprawdź się z mobilnej strony na mobileTest.pl

Narzędzie online na mobileTest.pl, służące do testowania serwisu pod kątem funkcjonalności na urządzeniach mobilnych.

mobiletest

Agencja interaktywna GoldenSubmarine udostępniła darmowe narzędzie do sprawdzania jak dobrze dostosowana jest witryna internetowa do urządzeń mobilnych. Narzędzie dostępne jest online na stronie mobileTest.pl.

Projekt dedykowany jest wszystkim pasjonatom, twórcom i właścicielom stron internetowych. Do tej pory wchodząc na serwis mobiletest.pl każdy mógł sprawdzić layout wybranej strony na różnych wielkościach ekranu, charakterystycznych dla takich przenośnych urządzeń jak laptop, smartfon i tablet.

Narzędzie pozwala sprawdzić jak wygląda dowolna strona stworzona zgodnie z ideą Responsive Web Design na różnych rozdzielczościach ekranu oraz pozwala przetestować stronę mobilną, podając 6 podstawowych wskaźników technicznych, które decydują o jakości serwisu mobilnego.

Funkcjonalności narzędzia:

  • TEST STRONY RDW
  • TEST STRONY MOBILNEJ – możliwość przeprowadzenia testu serwisu mobilnego (sprawdzanych jest sześć wskaźników wpływających na jakość techniczną serwisu WWW, w tym m.in.: waga i liczba plików, obecność Flasha i jakość kodu HTML) – wynikiem testu jest ocena ogólna serwisu w skali od 1 do 10, uwzględniająca poszczególne oceny wskaźników
  • BAZA WIEDZY – dział, w którym specjaliści agencji dzielą się wiedzą na temat mobilnych serwisów WWW, artykuły z renomowanych polskich czasopism nt. mobilności można pobrać bezpłatnie z działu.

Jak dobrze dostosowana jest Wasza strona na urządzenia mobilne możecie sprawdzić na stronie mobileTest.pl

źródło: GoldenSubmarine