Najbardziej innowacyjne firmy w 2013 roku

Boston Consulting Group opublikowało listę najbardziej innowacyjnych firm w 2013 roku. Pierwsze miejsce zajęło Apple, zaraz przed Samsungiem i Google’em.

najbardziej innowacyjne firmy 2013

Nowe technologie i przemysł telekomunikacyjny odgrywają wiodącą rolę w obszarze innowacji. Nie dziwi więc fakt, że firmy z tej branży zdobywają czołowe miejsca na liście BCG. Konsultanci BCG wskazują jednak na panujący od zeszłego roku wzrastający trend wśród firm samochodowych. Zobaczcie jak przedstawia się ranking najbardziej innowacyjnych firm na świecie w 2013 w kategorii technologie i telekomunikacja.

Najbardziej innowacyjne firmy w 2013 roku – ranking BCG

Innovate or die – często cytowany korporacyjnych okrzyk, który firmy we wszystkich branżach i regionach wzięły sobie mocno do serca. Jak wynika z najnowszego badania innowacyjności i rozwoju nowych produktów (Boston Consulting Group) znaczenie innowacyjności wśród firm jest wyższe niż kiedykolwiek.

Na poniższym wykresie zobaczcie najbardziej innowacyjne firmy w 2013 roku w kategorii Technologie i Telekomunikacja, oraz zmiany pozycji na przestrzeni lat.

Najbardziej innowacyjne firmy w 2013 (tech and telekom)

Apple zostało po raz 9 niezmiennie numerem 1, od 2005 roku. Samsung zanotował gwałtowny wzrost od 2008 roku (wówczas na 26. miejscu), zdobywając 2. miejsce i jednocześnie „zrzucając” Google’a na 3. pozycję w rankingu. Warto wspomnieć, że Google utrzymywało się zaraz za Apple’em na drugiej pozycji od 2006 do 2012 roku. Microsoft (4. miejsce) i IBM (6. miejsce) były w pierwszej dziesiątce prawie każdego roku od 2005 roku.

Poniżej pełna lista 50 najbardziej innowacyjnych firm w 2013 roku w rankingu Boston Consulting Group

50_najbardziej_innoowacyjnych_firm_2013_BCG

Interaktywną grafikę z rankingiem oraz metodologię badania możecie znaleźć w artykule The Most Innovative Companies: An Interactive Guide na stronach bcg.perspectives – by The Boston Consulting Group

źródło: The Most Innovative Companies 2013, Lessons from Leaders