Apple udostępniło aktualizację iOS 7.0.2

Wczoraj pojawiła się pierwsza poprawka iOS 7.0.2 (build 11A501) w trybie OTA dla iPhone’a, iPoda Touch i iPada.

iOS-7.0.2-update

Najnowsze uaktualnienie iOS 7.0.2 poprawia między innymi lukę w zabezpieczeniach, która umożliwiała dostęp do aplikacji, danych i zdjęć, bez wpisywania kodu blokady ekranu oraz przywrócono możliwość podawania kodu za pomocą greckiej klawiatury.Jak zwykle, szczegółowe informacje na temat aktualizacji zabezpieczeń można znaleźć na stronach Apple security updates.

Aktualizacja dostępna jest w trybie OTA (over the air), aby ją zainstalować należy wybrać Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia na urządzenia z systemem iOS (wymagane jest ponowne uruchomienie). Aktualizacja waży 21 MB, a przebieg będą się różnić w zależności od modelu urządzenia i iOS 7 wersja zainstalowana.

Apple wydało już wcześniej (20 września) aktualizację iOS 7.0.1 dla iPhone’a 5S i 5C, która naprawiała problem w iOS-ie 7 z przyjmowaniem uwierzytelniania odciskiem palców przy niektórych zakupach z iTunes Store’a.

Sądząc po logach, Apple testuje aktualizację do iOS 7.1, ale nie mamy informacji, jakie funkcje i poprawki będzie zawierała. Prawdopodobnie firma udostępni je wraz z nowymi iPadami w połowie października.

Jeśli jeszcze nie zaktualizowaliście swojego systemu do iOS-a 7, przeczytajcie najpierw:
Co zrobić przed aktualizacją do iOS 7?