Zwiedzanie Krakowa z aplikacją myKRK

Pierwsza oficjalna krakowska aplikacja mobilna myKRK dostępna na Androida.

myKRK

Duże polskie miasta inwestują w promocję także na mobile’u. Świadczą o tym aplikacje, które ułatwią zwiedzanie i promują ciekawe miejsca. Niestety appki są na razie w powijakach, ale lepsze to niż nic. Wkrótce przygotuję dla Was zestawienie oficjalnych aplikacji polskich miast.

Swoją aplikację „Kulturalną Warszawę” ma również stolica. Miasto udostępniło ją w kwietniu 2012 roku na iOS-a i Androida, niestety od tego czasu appka nie doczekała się żadnej ciekawej aktualizacji. A szkoda… Czy Kraków również zaprzestanie na wypuszczeniu aplikacji z podstawowymi funkcjami? Zobaczymy. Póki co inicjatywa jest godna pochwały i należy kibicować, aby miasta je rozwijały i wprowadzały coraz ciekawsze funkcje, dzięki którym zwiedzanie będzie łatwiejsze i przyjemniejsze. Sam przewodnik z aktualizacjami wydarzeń oraz interaktywną mapką niestety nie jest żadnym odkryciem. Aplikacja „myKRK – Kraków zawsze pod ręką” swoją premierę na Androida miała w lipcu tego roku i jak zapowiadano na stronie krakow.pl, wkrótce będzie dostępna na iOS-a. Sprawdziłem.. jest połowa września, a appki na iPhone’y nie ma. Wierzę, że miasto zna statystyki i liczy się z zagranicznymi turystami (świadczy o tym angielska wersja apki), którzy chętnie skorzystaliby z takiej aplikacji pod iOS-em.

Co znajdziemy w aplikacji myKRK na Androida?

Aplikacja dostępna jest w wersji offline i online, dzięki czemu możemy zaoszczędzić na transferze, przy aktualizacji danych. Krakusi pomyśleli :) Poniżej znajdziecie screeny oraz opisy funkcji ze strony aplikacji.

myKRK_app1 myKRK_app2 myKRK_app3

W przewodniku mobilnym znajdziemy sześć działów:

  1. INFORMACJE PRAKTYCZNE: można tu znaleźć podstawowe informacje o naszym mieście, w tym użyteczne telefony i adresy: aptek, szpitali, czy punkty informacji turystycznej. Wszystko to, pomoże w poruszaniu się po Krakowie, wybraniu restauracji lub znalezieniu noclegu.
  2. ZWIEDZAMY KRAKÓW: tutaj znajdziemy opisy tras turystycznych, informacje o atrakcjach naszego miasta, a także kontakty, godziny otwarcia i krótki opis krakowskich kin, muzeów, galerii i teatrów.
  3. SAMORZĄD: to informacje o wydziałach i budynkach Urzędu Miasta Krakowa wraz z adresami, numerami telefonów i geolokacją.
  4. KOMUNIKACJA MIEJSKA: niezastąpiona dla wszystkich podróżujących po Krakowie. Aktualne rozkłady jazdy autobusów i tramwajów, informacje o Krakowskiej Karcie Miejskiej, ceny biletów a także mapa automatów KKM i stref parkowania.
  5. AKTUALNOŚCI: znajdziemy tutaj newsy zamieszczane na portalu www.krakow.pl, w tym informacje o utrudnieniach drogowych, najważniejsze informacje z miasta oraz kalendarium aktualnych wydarzeń kulturalnych odbywających się w Krakowie, takich jak koncerty, spektakle, wystawy czy imprezy plenerowe.
  6. PLAN KRAKOWA: wygodna i czytelna mapa Krakowa , która przy pomocy GPS zaprowadzi nas w wybrane miejsce.

Dodatkowo „myKRK” umożliwia tworzenie własnego planu wycieczki po Krakowie dzięki opcji ULUBIONE MIEJSCA. Tworzona grupa ulubionych obiektów możliwa jest do pobrania na telefon lub zapisania w serwisie www.krakow.pl.

Na razie aplikacja dostępna jest na Androida, ale jak zapowiadają twórcy, wkrótce będzie również dostępna pod iOS-em.

Dostepne w App Store

żródło: Magiczny Kraków