Relacja z konferencji Apple’a: „Tak wygląda postęp” (iPhone 5S) i „Żyj kolorowiej” (iPhone 5C)

Najważniejsze nowości po konferencji Apple’a: iPhone 5C, iPhone 5S, iOS 7, iTunes Radio, Touch ID.

iPhone5C_5S

Zobaczcie, co nowego przedstawiło Apple na dzisiejszej konferencji. Poniżej znajdziecie najważniejsze informacje, czyli kompaktową relację z wydarzenia, na które czekali fani iUrządzeń. Na konferencji zaprezentowano dwa nowe modele iPhone’ów, które całkowicie zastąpią iPhone’a 5, oraz nowy system iOS 7 wraz z iTunes Radio. Niestety, tak jak się spodziewaliśmy, nie wspomniano nic o nowych iPadach. W Polsce nowe iPhone’y będą dostępne prawdopodobnie w grudniu.więcej szczegółów o tym, co mogliśmy zobaczyć na dzisiejszej konferencji Apple’a.

Nowe telefony od Apple’a: iPhone 5C i iPhone 5S

iPhone 5C  „Żyj kolorowiej”

Nowe modele telefonów, iPhone 5C i iPhone 5S, całkowicie zastąpią zeszłoroczny model iPhone’a 5. Nie będzie już można kupić piątki, w sprzedaży będzie jednak wciąż dostępny model 4S. Już 13 września, w Stanach Zjednoczonych rozpocznie się przedsprzedaż tańszej wersji iPhone’a 5C.  Za 99 dolarów będzie można nabyć 16 GB smartfona z umową na 2 lata u lokalnego operatora. Model będzie dostępny w pięciu wariantach kolorystycznych: białym oraz pastelowych odcieniach: zieleni, niebieskiego, żółtego i różowego. Dodatkowo będzie można ochronić swojego smartfona w silikonowym pokrowcu (do wyboru 6 różnych kolorów). Sprzętowo iPhone 5C jest bardzo zbliżony do swojego poprzednika iPhone’a 5. Więcej o nowym iPhone’ie 5C na www.apple.com/pl/iphone/.

iPhone5C

iPhone 5S „Tak wygląda postęp”

Kolejny model iPhone’a to dostępny w 3 wariantach: srebrnym, białym i złotym – iPhone 5S. Telefon będzie dostępny w sprzedaży od 20 września w USA, już za 199 dolarów (16GB) przy dwuletniej umowie z operatorem komórkowym.

Niewątpliwą nowością jest, zastosowany po raz pierwszy w telefonie komórkowym, 64-bitowy procesor oraz czytnik odcisków palców służący do odblokowania telefonu i potwierdzanie transakcji online np. w App Storze, bez konieczności wpisywania hasła. Z pewnością Apple świetnie wykorzysta marketingowo te nowości, aby zwiększyć sprzedaż swoich urządzeń – przecież żaden inny telefon na świecie jeszcze tego nie ma :-)

Poniżej najważniejsze nowości w nowym iPhone’ie 5S:

  • 64-bitowy procesor A7
  • Touch ID – czytnik odcisków palców, wbudowany w przycisku Home
  • nowy system iOS 7
  • procesor ruchu M7
  • 802.11a/b/g/n Wi-Fi (802.11n 2.4GHz i 5GHz)
  • darmowe aplikacje Apple’a: iPhoto, iMovie, Keynote, Pages, Numbers
  • dłuższy czas pracy baterii (do 10 godzin rozmów 3G i odtwarzania wideo, 8 godzin przy pracy pod 3G, 10 pod LTE i Wi-Fi, oraz 40 godzin odtwarzania muzyki)
  • ulepszony aparat fotograficzny

Więcej o nowym iPhone’ie 5S na www.apple.com/pl/iphone-5s/

iPhone5S

 

Touch ID

Nowy system iOS 7 dostępny dla wszystkich od 18 września

Apple udostępni system iOS 7 w środę 18 września dla wszystkich posiadaczy iPhonów 4 i nowszych, iPada 2 i nowszych, iPada Mini oraz iPoda 5 generacji. Twórcy systemu pod kierownictwem Jony’ego Ive’a zapowiadają, że nowy system sprawi, że po aktualizacji będziemy czuli się jak byśmy mieli nowe urządzenia. Dla przypomnienia, wraz z nowym systemem dostaniemy zupełnie nowy design i funkcje w tym iTunes Radio, które na początku będzie dostępne tylko dla użytkowników w USA. Więcej szczegółów o nowym iOS 7 znajdziecie na stronach Apple’a: www.apple.com/pl/ios/ios7/

iOS7

 

iTunes_Radio

I tym razem wszystkie przecieki i plotki okazały się prawdziwe. A Wam jak podobają się tegoroczne nowości od Apple’a?