DeskConnect – łatwe udostępnianie plików pomiędzy urządzeniami

DeskConnect pozwala łatwo udostępniać wszystkie rodzaje plików na wielu urządzeniach bez konieczności zapisywania ich w chmurze.

DeskConnect
Obecnie mamy do dyspozycji wiele serwisów pozwalających na dzielenie się i przenoszenie plików w chmurze między urządzeniami. Usługi te mają zazwyczaj różne ograniczenia pojemnościowe. Dodatkowo musimy wykonać kilka kroków, aby pobrać udostępniany plik. Najpierw musimy zapisać go w chmurze, następnie przejść do innego urządzenia, otworzyć aplikację, znaleźć go i pobrać… Wiele osób ma również obawy co do zachowania prywatności i bezpieczeństwa zapisywanych danych w tego typu usługach.

Rozwiązaniem powyższych dylematów wydaje się być aplikacja DeskConnect, dzięki której możemy udostępniać wszystkie pliki bez konieczności zamieszczania ich w chmurze. W usłudze nie ma limitów liczby sparowanych urządzeń, jedynym ograniczeniem jest wielkość pojedynczego pliku (do 100 MB). Po prostu przeciągamy i upuszczamy plik i mamy go dostępnego na drugim urządzeniu.

Założenia aplikacji

DeskConnect ma być łatwy w użyciu. Posiada bardzo mało funkcji: cztery główne sekcje w aplikacji na iOS-a to przyciski do przesyłania dla plików (wysyłanie schowka/zdjęcia/strony/dokumenty) plus instrukcje jak przesłać pliki.

Gdy wysyłamy plik do iPhone’a, pojawia się ikona dla danego typu pliku np. dokumenty Microsoft Word mają ikonę W, pliki MP3 i Quicktime’a mają ikonę Q, itd. Można również wysyłać pliki z telefonu do innego urządzenia Apple’a z zainstalowaną aplikacją. Nie ma zoptymalizowanej wersji dla iPada, ale nie jest to rodzaj aplikacji, która musi wyglądać dobrze na dużym ekranie.

Jak to działa?

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji jesteśmy proszeni o zgodę na wysyłanie powiadomień. Funkcja ta jest wymagana do korzystania DeskConnecta na iPhone’ie, więc musicie wyrazić zgodę, aby odbierać pliki. Po zalogowaniu się na konto, można zobaczyć krótki tutorial jak udostępniać pliki. Możemy także bez ograniczeń dodawać swoje urządzenia (laptopa, iPhone’a i iPada). Samo udostępnianie plików jest śmiesznie proste, podobne do udostępniania w serwisach społecznościowych.

Minusem jest brak aplikacji na komputery z systemem Windows czy Linux. Na moich urządzeniach nie działała poprawnie funkcja z udostępnianiem linków do Google Maps. Miejmy nadzieję, że twórcy aplikacji będą rozwijać usługę, wtedy na pewno będzie dużo popularniejsza. Sama idea i sposób działania aplikacji jest godny pochwały i z pewnością będę śledził dalszy rozwój apki.

DeskConnect może być wykorzystywany m.in. do przenoszenia:

  • tekstu
  • zdjęć
  • plików wideo
  • stron internetowych/ URL-ów
  • dokumentów
  • instrukcji dojazdu na mapach Apple’a lub Google’a
  • schowka systemowego urządzenia
  • plików audio

DeskConnect dostępny jest na iOS-a-a i OS X zupełnie za darmo. Jest to przydatne narzędzie, będące świetną alternatywą dla popularnych „aplikacji chmurowych”. Nawet jeśli macie wiele sposobów na udostępnianie plików za pośrednictwem usług cloud storage, ta aplikacja jest nieoceniona, aby mieć szybki dostęp do dokumentów bez konieczności wcześniejszego zapisywania ich gdzieś indziej.

Podobne aplikacje to m.in. Dropbox oferujący usługę, ale ma ograniczenia pamięci oraz LogMeIn umożliwiający dostęp do komputera bez potrzeby zapisywania dokumentów w pamięci chmurowej.

Dostepne w App Store

Źródło: iDownloadBlog.com