Nowy Flickr zamiast Instagrama?

Yahoo! odkurza swoje serwisy internetowe nie zapominając o swoich flagowych produktach. Serwis Flickr w nowej odsłonie dogania Instagrama.

flickr_header

Nowa wersja aplikacji Flickr dla iUrządzeń została podobnie jak aplikacja z prognozą pogody Yahoo! dostosowana już do interfejsu iOS-a 7, który będzie miał premierę już wkrótce. Jednak najważniejsze funkcjonalności tej aktualizacji to przede wszystkim nowe filtry oraz rozbudowane możliwości robienia zdjęć i ich edytowania.

Podobnie jak w przypadku poprzednich wersji, na ekranie startowym aplikacji możemy śledzić aktywność innych użytkowników serwisu. Z nowych funkcjonalności skorzystamy klikając na ikonkę aparatu. Odświeżone filtry mogą być przez nas używane w czasie rzeczywistym, czyli już podczas robienia zdjęcia możemy dobrać pożądane tło i opcje, aby zdjęcie było jeszcze lepsze. Każdy filtr posiada dodatkowe warianty, z których skorzystamy przesuwając palcem w pionie po ikonce wybranego filtru.

Funkcje edycji to przede wszystkim: przycinanie zdjęcia, autokorekta, stosowanie nowych filtrów, korekcja jasności, kontrastu, ekspozycji, nasycenia, poziomu barw, ostrości i balansu bieli. Do dyspozycji mamy również narzędzie do zarządzania trzema podstawowymi kolorami (czerwonym, zielonym i niebieskim). Na prostym histogramie możemy bawić się barwami i ustawiać dowolną konfigurację.

Standardowo możemy zintegrować konto z najpopularniejszymi serwisami społecznościowymi, aby dzielić się w nich zrobionymi za pomocą aplikacji zdjęciami. Trzeba przyznać, że aplikacja posiada dużo rozbudowanych funkcji, co czyni ją jedną z lepszych w swojej kategorii. Mogę śmiało powiedzieć, że w przypadku edycji zdjęć wyprzedza o krok popularnego Instagrama.

Zaktualizowana appka Flickra dostępna jest na iOS-a i Androida.

Dostepne w App Store