Vocabla – program do nauki angielskich słówek

Sprawdźcie jedną z lepszych aplikacji na iOS-a i Androida do nauki słówek języka angielskiego.

vocabla

Pamiętacie Duolingo do nauki języków obcych? Teraz czas na urozmaicenie dzięki aplikacji Vocabla dostępnej na telefony z iOS-em i Androidem. Oprócz wersji mobilnej dostępna jest jako aplikacja przeglądarkowa w serwisie vocabla.com oraz jako dedykowana wtyczka do przeglądarki Chrome.

Autorzy zapewniają, że dzięki aplikacji poznacie ponad 300 nowych słówek w ciągu miesiąca. W aplikacji możemy uczyć się angielskich słówek mówiąc po: polsku, hiszpańskiego, chińsku, arabsku, rosyjsku, turecku, wietnamsku lub portugalsku. Konto w aplikacji można bardzo łatwo utworzyć logując się przez Facebooka, dzięki czemu możemy śledzić i zapisywać swoje postępy w nauce. Na ekranie startowym widzimy swoje miejsce w rankingu, stąd też możemy przejść do rozwiązania testu lub kontynuować naukę.

Przycisk + New word służy do zbudowania bazy słów, których nie znamy i chcemy się nauczyć. Możemy też skorzystać z gotowych skategoryzowanych list, które zostały utworzone przez innych użytkowników aplikacji.

Trening polega na wyświetlaniu słowa w języku angielskim i odpowiadającemu mu tłumaczeniu w naszym języku ojczystym (język wybrany na początku nie może być później zmieniony, musimy zakładać konto od początku). Podczas testu wskazujemy poprawne tłumaczenie słowa, może się zdarzyć, że na liście nie będzie prawidłowej odpowiedzi! Wskazując prawidłowe odpowiedzi zyskujemy punkty i podwyższamy swój poziom w rankingu.

Aplikacja jest bardzo intuicyjna i prosta. Minusem jest brak możliwości zmiany języka, ale możemy ustawić sobie przypomnienia, aby poświęcić parę chwil na poznanie nowych słówek. Powodzenia w nauce nowych słów i wysokich miejsc w rankingu :)

Dostepne w App Store