Jimdo – mobilne narzędzie do tworzenia i zarządzania stronami WWW

Jimdo wzbogaciło swoją ofertę o mobilne narzędzie do tworzenia i edycji stron internetowych.

jimdo_header

Firma Jimdo udostępniła dzisiaj darmowe narzędzie do tworzenie i zarządzania stronami WWW na urządzeniach mobilnych. Na razie aplikacja dostępna jest na iPada i iPhone’a, natomiast trwają prace nad wersją androidową. Wersja desktopowa funkcjonuje od 2007 roku, a teraz została wzbogacona o dedykowaną aplikację na iUrządzenia. Kreator Jimdo dostępny jest w dwunastu wersjach językowych, a z jego pomocą zostało stworzonych już ponad 8 milionów stron na całym świecie. Jest to doskonałe narzędzie zarówno dla osób i małych biznesów, które chcą postawić w pełni funkcjonalny serwis i zaistnieć w sieci, jak i dla profesjonalistów, którzy chcą korzystać z ciekawego i prostego narzędzia CMS.

Jest to pierwsze tego typu narzędzie, dzięki któremu każdy może stworzyć i edytować własną stronę internetową. Aby stworzyć własny serwis nie jest potrzebna wiedza z zakresu tworzenia stron i programowania HTML. Prosty kreator przeprowadza użytkownika krok po kroku przez proces „postawienia” prostego serwisu, bloga czy sklepu internetowego, dzięki czemu w ciągu 10 minut możemy mieć już gotową stronę, którą będziemy rozbudowywać.

W każdej chwili można dodać teksty lub zdjęcia, sprawdzić statystyki odwiedzin, zmienić strukturę nawigacji albo po prostu stworzyć całkiem nową witrynę. Twórcy aplikacji pozostają wierni idei Jimdo: w dalszym ciągu stawiają na prostotę i intuicyjność produktu. Aby zmienić treści na stronie, wystarczy nacisnąć wybrany element – a wszelkie dokonywane zmiany są natychmiast widoczne online.

Najważniejsze cechy:

  • całkowicie bezpłatna wersja JimdoFree w domenie jimdo.com
  • prosty i intuicyjny interfejs – nie trzeba znać HTML-a
  • edycja w trybie online (edytując stronę widzimy ją w takiej formie w jakiej jest opublikowana)
  • moduł w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego
  • możliwośc stworzenia bloga, galerii zdjęć, księgi gości
  • możliwość stworzenia i edycji strony przez komórkę/ tablet (uzupełnienie w pełni funkcjonalnej wersji desktopowej)

Zobaczcie oficjalny teaser aplikacji mobilnej Jimdo:

Test Jimdo od WebsiteTootTester.com:

KryteriumOCENA
Łatwość użyciaBardzo intuicyjny. Jest to jeden z najszybszych kreatorów, ale należy pamiętać, że Jimdo nie ma funkcji podglądu. Oznacza to, że wszystkie zmiany będą zapisywane bezpośrednio na witrynie internetowej. Aplikacja na iUrządzenia pozwala na edycję i tworzenie strony internetowej z urządzeń mobilnych.
Elastyczność projektowania (szablony)Szablony wyglądają dobrze, ale przydałoby się trochę więcej elastyczności. Zaawansowani użytkownicy mogą tworzyć własne szablony, za pomocą HTML-a i CSS.
ReklamytakW Jimdo Pro oraz Business nie ma reklam.
JęzykiInterfejs obsługuje dwanaście języków, natomiast edytor obsługuje dowolny język. Wielojęzyczne strony internetowe są również możliwe .
domenatakJimdo PRO zawiera jedną domenę (np. com), a wersja business obejmuje dwie. Można przekierować istniejącą domenę: Więcej informacji tutaj. W planach jest również możliwość zarządzania adresami e-mail z poziomu Jimdo.
Głębokość nawigacjiDostępne są trzy podpoziomy.
Widgety (drobne narzędzia, z dodatkową funkcjonalnością)Wbudowana wtyczka (YouTube) i doskonałe galerie zdjęć, integracja z Facebookiem i innymi mediami społecznościowymi.
Zarabianietaknp. Google Adsense
E-CommerceSklep zawiera szereg opcji płatności, a nawet ma swój własny system zarządzania zamówieniami.
Search Engine Optimization (SEO)Tytuł strony, meta tagi, opisy meta i tagi ALT obrazu są edytowalne w wersji PRO. W planie biznesowym można też wykluczyć niektóre strony z wyszukiwarki. Więcej o SEO.
BlogInstrukcje tutaj. Zawiera wszystkie standardowe funkcje. Zainstaluj Disqus jeśli chcesz mieć dobra funkcję komentarzy.
Statystyki odwiedzinŁadnie zintegrowany Google Analytics udostępnia szczegółowe statystyki .
Formularz kontaktowytakPola są w pełni konfigurowalne w kreatorze formularza . Można również edytować wiadomości z potwierdzeniem.
Ochrona hasłemtakMożesz chronić swoje witryny lub poszczególne strony. W zależności od planu Jimdo możliwe jest utworzenie kilku obszarów chronionych hasłem, z różnymi hasłami. Wpisy na blogu nie mogą być chronione. Więcej .
Narzędzie NewslettertakFunkcje prostego narzędzia do wysyłania tekstowego biuletynu. Po aktywacji użytkownicy mogą rejestrować się na stronie internetowej.
Dodaj kod HTMLtakUmożliwia dodawanie innych widgetów i narzędzi.
Schowek25 MB +W wersj iPRO mamy 5 GB, BUSINESS oferuje nieograniczone przechowywanie.
Forumnie… ale jest księga gości.

Ogólna ocena
Prosty, a jednocześnie pełen innowacyjnych funkcji. Na uwage zasługuje możliwość uruchomienia w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego.

Więcej o aplikacji przeczytacie na stronie: pl.jimdo.com/aplikacja
Uniwersalną aplikację na iPada i iPhone’a pobierzecie oczywiście w App Storze.

Dostepne w App Store