Zagat od Google’a: przewodnik po restauracjach i pubach

Wczoraj w sklepach App Store i Google Play pojawiła się nowa aplikacja od Google’a. Zagat to znany przewodnik najlepszych i najbardziej godnych uwagi restauracji, barów, kawiarni i klubów.

zagat_header

Zagat to wymyślony przez Tima i Ninę Zagatów w 1979 roku przewodnik i zbiór opinii po restauracjach i pubach. Obecnie jest jednym z najlepszych przewodników restauracyjnych w sieci. Google kupiło Zagat we wrześniu 2011 roku i wczoraj wydało dedykowaną aplikację na iPhone’a i Androida.

Po przejęciu przez Google’a, opinie i oceny z serwisu Zagat zostały „wchłonięte” do usług Google’a. Oficjalna aplikacja zawiera teraz potężną bazę danych i ocen z ponad 34 lat funkcjonowania przedsięwzięcia państwa Zagatów.

W wersji 1.0 program obejmuje dziewięć dużych miast: Austin, Boston, Chicago, Londyn, Los Angeles, Nowy Jork, Filadelfię, San Francisco i Waszyngton. Aplikacja nie jest dostępna w polskim App Storze, ale można ją pobrać zmieniając ustawienia sklepu na amerykański.

Jak czytamy na oficjalnym blogu Zagatu, w ciągu najbliższych miesięcy usługa powinna rozszerzyć się o ok. 50 dodatkowych amerykańskich i międzynarodowych miast (sklepy, hotele i inne interesujących miejsca).

Nie musisz już przedzierać się przez dziesiątki opinii – pokażemy Ci w skrócie to, co mówią inni, czytamy na blogu. Rekomendacje obejmują m.in. nowe otwarcia, listy pomysłów na weekend, filmy instruktażowe, wywiady z kucharzami, i wiele innych.

Kluczowe funkcje aplikacji:

  • wybrane listy miejsc na każdą okację
  • recenzje i oceny, którym możesz ufać
  • codzienna dawka zabawnych artykułów i filmów
  • zaawansowane narzędzia wyszukiwania, które pomogą znaleźć dokładnie to, co chcemy
  • baza menu, które możesz prześledzić przed udaniem się do konkretnej restauracji
  • rezerwacje przez OpenTable

Polecam zerknąć na przeprojektowaną stronę Zagatu. Teraz po raz pierwszy można korzystać z serwisu bez potrzeby płatnej rejestracji.

Zagat można pobrać za darmo z Apple App Store’a i Google Play.

Dostepne w App Store