Darmowe magazyny na tablety (zestawienie 15 polskich tytułów)

Przyjrzałem się płatnej polskiej prasie na tablety, teraz przyszedł czas na darmowe wydania. Zobaczcie, czy bezpłatne magazyny przypadną Wam do gustu.

eprasa_free

Ostatnio pisałem o płatnych magazynach i dziennikach (E-prasa na tablety), dziś zobaczcie darmowe wydania magazynów, które możecie pobrać na iPada lub tablet z Androidem. Poniżej zamieściłem opisy z App Store’a do 15 zupełnie bezpłatnych tytułów. Od lifestyle’owych przez poradniki do przeglądu dachowego – każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. Jeśli znacie inne ciekawe darmowe wydania, podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. Miłej lektury!

1. EGO – magazyn

EGO od Yellow Hat SA, to magazyn dla mężczyzn stworzony wyłącznie na tablety.

Rozmawiamy z gwiazdami, ludźmi sukcesu, ale też z normalnymi facetami, którzy robią interesujące rzeczy i podejmują niecodzienne wyzwania.

Piszemy o samochodach i pokazujemy je w superinteraktywny sposób, o high-tech-u, o nieodzownych akcesoriach każdego faceta, a także o modzie, pielęgnacji i całym tym kramie, do którego dziewczyny nas zmuszają :D No, ale my też chcemy być piękni i eleganccy, prawda? Poza tym proponujemy trochę „kultury”, czyli gdzie wyjść, co się aktualnie czyta, ogląda, słucha i w co się gra.

Dostepne w App Store

2. iAM – magazyn

iAM od Yellow Hat SA, to magazyn kobiecy stworzony specjalnie na tablety. Rozmawiamy ze znanymi i mniej znanymi kobietami o ich spełnieniu w karierze, rodzinie, związku ich zapatrywaniach na świat i planach na przyszłość. Przedstawiamy najnowsze trendy modowe prezentując je w nowoczesny, interaktywny sposób. Praktycznie każdej rzeczy możesz dotknąć i obejrzeć galerię zdjęć lub video z pokazu mody. W iAM znajdziesz także tematy związane ze zdrowiem, urodą i psychologią, relacje podróżniczek do fascynujących miejsc naszego globu, a także kulinarne inspiracje najwyższych lotów możliwe do realizacji w Twojej kuchni :)

Dostepne w App Store

3. MyMamy

MyMamy od Yellow Hat SA to magazyn dla rodziców. MyMamy to jedyny taki magazyn w Polsce! Jesteśmy interaktywni, nowocześni i stylowi. Zabieramy Cię w zupełnie niemęczącą podróż przez zakątki dziecięcego świata oraz w miejsca, w których wraz z całą rodziną możesz przeżyć prawdziwą przygodę. Rozmawiamy ze znanymi rodzicami, pokazujemy co modne, ważne i interesujące. A to wszystko wzmacniamy dawką pożytecznych porad dla przyszłych mam, jak również tych młodych i młodszych poszukujących informacji z zakresu rozwoju, zdrowia i żywienia maluchów. Wspierają nas specjaliści i eksperci w dziedzinie rozwoju, psychologii, finansów i pediatrii.

Każdy kolejny numer MyMamy to inspiracje, aby żyć miło, z odwagą i odrobiną szaleństwa.

Dostepne w App Store

4. MaleMEN

Zainstaluj aplikację i pobierz darmowe wydanie najlepszego polskiego magazynu dla mężczyzn od Macoscope sp. z o.o. Zyskasz dostęp do ekskluzywnych materiałów wideo i poszerzonych galerii zdjęć. Malemen to coś więcej niż najlepszy luksusowy męski magazyn na rynku. Malemen to marka. To wyznacznik trendów i przewodnik po najważniejszych dziedzinach ludzkiej działalności. Każdy nowy numer to zbiór portretów najwybitniejszych Polaków, którzy zainspirowali Nas swoim talentem, pasją i dążeniem do sukcesu. Chcemy, żeby byli inspiracją i wzorem dla współczesnego mężczyzny, dla którego piszemy.

Dostepne w App Store

5. SI Magazyn Czasu Wolnego

Si Magazyn od mobile.FSi, to nowy, lifestylowy i darmowy e-magazyn prosto na Twój tabletz iOS-em lub Androidem. Wywiady z gwiazdami, moda, najnowsze trendy oraz kolekcje, dizajnerskie gadżety do domu i Si Magazyn już prawie gotowy. Podpowiadamy na co wybrać się do kina, którą książkę przeczytać, jakiej muzyki posłuchać podczas porannego joggingu i wieczornej kolacji. Znudzony? Nie z nami! Sprawdź nasz e-magazyn i uwolnij swój czas z Sizeer już dziś za darmo!

SI Magazyn to także pokaz tego, co przyszykowali dla Ciebie styliści i projektanci najlepszych marek. adidas, Reebok, Nike, Puma, Converse, Lacoste, Timberland i Bench – znajdź swoje ulubione buty, t-shirt czy bluzę i sprawdź ile kosztuje. Już nie jest ci potrzebny e-magazyn shoppingowy. Twoje ulubione marki z kategorii sport, sportswear i lifestyle zgromadziliśmy w jednej sesji zdjęciowej, właśnie dla SI Magazynu.

Dostepne w App Store

6. iMagazine.pl

Aplikacja umożliwia dostęp do tych samych treści, które znajdują się w wersji tradycyjnej, wzbogaconych dodatkowo o elementy multimedialne – filmy, galerie zdjęć. Aplikacja jest najwygodniejszym sposobem czytania iMagazine na iPadzie. Wydania iMagazine można czytać nie będąc podłączonym do internetu. Połączenie potrzebne jest tylko do pobrania numeru. iMagazine to jedyny na polskim rynku magazyn poświęcony komputerom, technologii oraz środowisku związanemu z Apple. Tworzą go profesjonaliści, jak i hobbyści, których łączy jedno – pasja i zamiłowanie do sprzętu z nadgryzionym jabłkiem.

Dostepne w App Store

7. MANNISH

MANNISH jest magazynem dla mężczyzn łączącym cechy prasy lifestylowej i poradnikowej. Skierowany jest do aktywnych i świadomie kierujących swoim życiem osób dążących do osiągania sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Czytelnik MANNISHA to facet dobrze zarabiający, wykształcony, interesujący się światem i podchodzący do życia z energią. Treści zamieszczone w magazynie mają z jednej strony pełnić funkcję prezentacyjną z drugiej zaś doradczą i poruszać całe spektrum tematów leżących w kręgu zainteresowania mężczyzn.

MANNISH jest magazynem BEZPŁATNYM stworzonym wyłącznie na tablety dzięki czemu wykorzystuje wszystkie możliwości jakie dają publikacje cyfrowe. Jego interaktywność i multimedialność pozwalają przenieść czytelnika do nowego wymiaru prasy.

Dostepne w App Store

8. gaga miesięcznik

Gaga od Valkea Media SA, jest miesięcznikiem dla aktywnych zawodowo i świadomych rodziców, którzy szukają rzetelnych informacji na temat rodzicielstwa, głównie z zakresu psychoedukacji.

Pismo zawiera stałe działy:

 • Galimatias – znajdują się w nim przede wszystkim newsy, kalendarium i felietony znanych rodziców;
 • Gaga serio – zawsze z raportem na temat aktualnego tematu dotyczącego wychowania i psychologii dziecka
 • Gaga vip – to wywiady ze znanymi gwiazdami zawsze na tematy rodzicielskie
 • Gaga metka – najbarwniejszy dział własnych sesji modowych z udziałem dzieci
 • Gaga psyche – psychologiczne tematy, życie w rodzinie patchworkowej, warsztaty
 • Mała Gaga – w tym dziale poruszamy tematy związane z dziećmi poniżej 3 roku życia
 • Gaga bez tabu – lekcje edukacji seksualnych dla dzieci
 • Gaga zdrowie – profesjonaliści, doktorzy o najważniejszych aspektach zdrowotnych dziecka
 • Gaga mniam – zdrowe odżywianie, przepisy kuchni dla całej rodziny
 • Gaga kultura – rozbudowany dział informacji kulturalnych
 • Gaga w drodze – najbardziej atrakcyjne punkty na mapie świata do podróży z dziećmi
 • Gaga pyta – próbujemy odpowiadać na trudne pytania dzieci

Dostepne w App Store

9. Elektronik

Elektronik od AVT-Korporacja Sp. z o.o., to polski branżowy miesięcznik poświęcony elektronice profesjonalnej. Pismo ukazuje się na rynku nieprzerwanie od 1997 roku i adresowane jest do polskich konstruktorów, menedżerów, naukowców i handlowców z branży. Magazyn Elektronik stawia sobie za cel informowanie czytelników o wszystkich najważniejszych nowościach rynkowych, zarówno po stronie podzespołów, technologii, aplikacji jak również gospodarki. Czytają go pracownicy wszystkich polskich firm elektronicznych, dociera także do instytutów i uczelni oraz organizacji i stowarzyszeń związanych z elektroniką i automatyką. Elektronik skupia wokół siebie lobby polskiej elektroniki, służy mu informacją i przyczynia się do rozwoju oraz osiągnięć branży elektronicznej.

Dostepne w App Store

10. C&C Magazyn

Kwartalnik C&C to bezpłatny magazyn lifestylowy skierowany do klientów Programu Partnerskiego Class&Club prowadzonego przez Raiffeisen Polbank, a zarazem jeden z najbardziej ekskluzywnych i eleganckich tytułów customowych na polskim rynku. Każdy numer przynosi: porady, plotki, opisy najnowszych zjawisk społecznych, wskaźniki trendów i zapowiedzi kulturalne. W tym periodyku wszystko musi być dopięte na ostatni guzik – od propozycji tematycznych, poprzez rozwiązania redakcyjne i dobór środków stylistycznych oraz właściwych gatunków dziennikarskich, po wysmakowane koncepcje graficzne stron – z ekskluzywną i wyjątkową okładką na czele. Teraz C&C możesz obejrzeć na swoim tablecie. Ta wersja bogatsza jest o dodatkowe teksty, galerie zdjęć i inspiracje. Magazyn C&C ukazuje się raz na kwartał. Wszystkie wydania są bezpłatne.

Dostepne w App Store

 

11. Młody Technik

Ten popularny miesięcznik od AVT-Korporacja Sp. z o.o., ukazuje się od 1932 roku.Skierowany jest do szerokiej rzeszy odbiorców, a szczególnie do młodzieży szkolnej. Każdy, kto interesuje się współczesną techniką i kierunkami jej rozwoju znajdzie w Młodym Techniku coś dla siebie.Jest to jedyny tytuł w segmencie nauk ścisłych i techniki, zalecany jako lektura dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uczniowie i nauczyciele szczególnie cenią rubryki edukacyjne odnoszące się wprost do przedmiotów szkolnych takie jak: Chemia, Fizyka, Matematyka, jak również rubryki rozwijające dodatkowe zainteresowania, tj. Jak to działa, Jak to robią, Historia odkryć i wynalazków. Są też działy dla majsterkowiczów i modelarzy.

Dostepne w App Store

12. Filmradar

Filmradar to nowy, darmowy magazyn elektroniczny, poświęcony tematyce filmu i kina. Będzie niekonwencjonalny, ciekawy a przy tym udostępniany całkowicie bezpłatnie i ma duże szane stać się poważnym konkurentem dla tradycyjnych miesięczników filmowych o ugruntowanej już pozycji rynkowej.

 

 

 

Dostepne w App Store

13. Murator

Miesięcznik Murator od SUPERMEDIA Interactive Sp z o.o, to najpopularniejszy magazyn o tematyce budowlanej. Od 30 lat staramy się być dla naszych Czytelników przewodnikiem po zagmatwanym świecie budowy, instalacji i wykańczania wnętrz, służymy również radą w kwestiach formalności budowlanych. Śledzimy nowe materiały, rozmawiamy z wykonawcami, zbieramy też cenne doświadczenia od inwestorów. Zajmujemy się nie tylko popularyzacją wiedzy, ale także promowaniem nowych rozwiązań i technologii. Wyznaczamy trendy, pokazujemy inspirujące pomysły na wykończenie wnętrz, przedstawiamy kosztorysy i wyceny. Do współpracy zapraszamy najlepszych ekspertów i wykwalifikowanych wykonawców, aby udzielać na łamach naszego miesięcznika wyłącznie fachowych rad. Od lat jesteśmy najchętniej kupowanym magazynem budowlanym. Możemy się pochwalić ponad 2 mln Czytelników i prawie 34 mln sprzedanych egzemplarzy od 1983 r.

Dostepne w App Store

 

14. Zdolności

Zdolności od PressPad Sp. z o.o., to innowacyjny, elektroniczny magazyn w całości poświęcony tematyce zainteresowań, pasji i zdolności dzieci. Magazyn jest bezpłatny, ale zawarta w nim wiedza bezcenna :) Dla kogo kierujemy pismo? W naszym rozumieniu aktywni rodzice wspierają rozwój swojego dziecka. Dopingują go, zachęcają do podejmowania nowych wyzwań ale nie zmuszają. Potrafią mądrze wymagać bo znają jego możliwości, potrzeby, predyspozycje i zainteresowania. Kwitnie w nas przekonanie, że aktywne rodzicielstwo to twórcze poszukiwanie ścieżek wszechstronnego rozwoju, zarówno dzieci, jak i samych rodziców.

Naszym działaniom przyświeca idea: RODZICE – DZIECIOM. Chcemy inspirować rodziców i towarzyszyć im w twórczym poszukiwaniu ścieżek pełnego i wszechstronnego rozwoju, zarówno ich dzieci, jak i ich samych. Jesteśmy przekonani, że splatanie się ścieżek rozwoju dziecka i rodzica to fundament szczęśliwego dzieciństwa i rodzicielstwa. O czym piszemy? Magazyn Zdolności powstał aby wspierać rodziców w ich działaniach związanych z tworzeniem przestrzeni dla rozwoju i edukacji ich dzieci, zwłaszcza w obszarze zainteresowań i zdolności. Jesteśmy nastawieni na ciągły rozwój dlatego do współpracy zapraszamy ekspertów z wielu dziedzin, którzy podobnie jak my, chcą dzielić się swoim doświadczeniem oraz w przejrzysty i prosty sposób przekazywać swoją wiedzę.

Z myślą o aktywnych rodzicach oraz ich dzieciach:

 • opisujemy innowacyjne i skuteczne metody, programy oraz zabawy, które stymulują rozwój zdolności
 • recenzujemy m.in. książki, programy, metody, blogi tworzone z myślą o wspieraniu rozwoju zdolności
 • podpowiadamy miejsca, które proponują szeroki wachlarz zajęć ukierunkowanych na rozwój zdolności dziecka
 • pokazując doświadczenia innych rodziców, chcemy inspirować do samodzielnego działania i twórczej zabawy z dzieckiem
 • prezentujemy najnowsze doniesienia z badań nad zdolnościami
 • obalamy istniejące stereotypy w tym obszarze
 • … dzielimy się tym wszystkim, co nas samych inspiruje do działania i odkrywania twórczego świata dzieci.

Dostepne w App Store

15. Przegląd Dachowy e-dach.pl

Przegląd Dachowy e-dach.pl to bezpłatny dwumiesięcznik wydawany od 2006 r. Poświęcony jest tematyce budowy i remontu dachu oraz urządzaniu poddasza. Magazyn ma pomóc inwestorowi w wyborze materiałów na dach, ze szczególnym naciskiem na jego prawidłowe wykonanie i długotrwałe funkcjonowanie.

 

 

Dostepne w App Store

źródło:
Opisy ze sklepów z aplikacjami: App Store i Google Play