Konto Rovio dostępne dla wszystkich

Od dzisiaj wszyscy miłośnicy Angry Birdsów na iOS-ie i Androidzie mogą zapisać stan gry i kontynuować na innym urządzeniu dzięki Account Rovio.

rovio_account

W maju firma Rovio zaczęła wdrażać usługę w chmurze, która pozwala użytkownikom zapisać swoje postępy w grach na różnych urządzeniach. Dzisiaj ogłoszono, że jest już dostępna dla wszystkich użytkowników iOS-a i Androida na całym świecie.

Konta są obecnie dostępne tylko dla gier: Croods i oryginalnego Angry Birds, ale firma zapowiada wkrótce rozszerzenie usługi także dla innych swoich tytułów.

Rovio pisze na swoim blogu: 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rozwijaliśmy Rovio Account, słuchając opinii i uwag, aby zapewnić bezproblemową synchronizację dla wszystkich naszych fanów. Dziś jesteśmy dumni, że konto Rovio jest teraz dostępne na całym świecie na urządzenia z iOS-em i Androidem!

Wiemy, że wszyscy czekali aby móc synchronizować swoje postępy gry między urządzeniami, teraz oddajemy rozwiązanie, które Wam w tym pomoże.

Konto Rovio dla The Croods:

Ciekawe, co jeszcze wymyśli Rovio, aby spopularyzować swoją usługę w chmurze. Jak zauważa The Next Web, może służyć jako kanał do wprowadzenia do obrotu innych gier studia, które nie osiągnęły takiego sukcesu jak szalenie popularna gra Angry Birds.

Jeśli chcecie zarejestrować konto, możecie to zrobić w oryginalnych Angry Birdsach lub The Croods.

Więcej o koncie Rovio możecie przeczytać na oficjalnym blogu Rovio.